Chcę zbudować gif
Witam. Mam zdjęcie, które chce przerobić na animację. Wiem wiem, od tego są inne programy - jednak rozchodzi mi się o pewien efekt, który nie uzyskam w Photoshopie i który nie posklejam w jedną całość. Muszę użyć Vegasa.

W imię pomysłu postanowiłem zrobić filmik a poźniej konwertować do gifa. W tym celu dałem new ustawiłem odpowiednie wymiary (630x440 - takie mi właśnie pasują)dałem open i fotka, rozciągnąłem na linii czasu. Niby fajnie, zapisuje pod renderem i faktycznie - jest przez 10s obrazek(szkoda tylko, że w winampie - w allplayerze media playerze itp jest czarny ekran i się krzaczy). Pełen nadziei zaznaczam 10s daje media fx odpowiednio konfiguruje wszystko i luksus - w preview mam tak jak być powinno. Po renderowaniu niestety nie jest już tak bajecznie - obraz stoi, jakby była przerobiona tylko jedna klatka(już nie mowie o tym, że jest tak tylko w winampie bo pozostałe programy nie odtwarzają w ogóle).

Proszę o pomoc, z góry dzięki
Odpowiedz
Powiedz mi jedno - dlaczego GIFy otwierasz w Winampie? Spróbuj otworzyć choćby w przeglądarce i powiedz co Ci z tego wyszło.
Odpowiedz
ja nie mam jeszcze co skonwertować, bo Avi sie krzaczy, co opisałem wyżej. Na końcu będę konwertował ale wtedy to już nie to forum.
Odpowiedz
Nic nie rozumiem z tego co piszesz. Ty chcesz *.avi (jakkolwiek głupio to brzmi) przekonwertować do *.jpg czy *.jpg do *.avi? A może jeszcze inaczej?
Odpowiedz
Słodki Jezu.. Tak więc:

1. Jest obrazek z którego chce zrobić filmik na np 10s
2. Ten filmik ma np 1000klatek
3. Chce dodać do niego efekt
4. Chce przekonwertować całość do avi

i powtórzę - później przekonwertowaniem bawię się już ja, chcę tylko byście pomogli najpierw zapisać to do avi bo z tym są problemy
Odpowiedz
Pamiętam że ADOBE PREMIERE może renderować film do formatu "GIF".
ADOBE AFTER EFFECTS podejrzewam, że też pewnie to potrafi.

Także musisz skorzystać z tych programów. I zwykły rendering.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Chciałbym pomimo tego wykorzystać Sony Vegas ze względu na efekt, który jest w nim zawarty
Odpowiedz
(04-29-2012, 23:46)paladyn napisał(a):  Chciałbym pomimo tego wykorzystać Sony Vegas ze względu na efekt, który jest w nim zawarty

A nie możesz zadać pożądanego efektu, zamknąć projekt definitywnie w Vegasie poprzez wyrenderowanie do postaci pliku video, a potem po prostu "przemielić" przez Adobe, który tworzy GIFy?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ło matko, ale kombinujecie.
@Paladyn:

1. Zrób co tam chcesz w Vegasie, nałóż efekt itd. Ustawianie projektu na więcej niż 15-16 fps jest wg mnie trochę bez sensu.
2. Zaznacz odcinek który chcesz wyrenderować
3. Nie renderuj tego jako avi. Wybierze Render As... -> Image Sequence -> png i wyrenderuj to do jakiegoś osobnego katalogu. Dostaniesz ileś klatek w stylu nazwa_0001.png, nazwa_0002.png itd.
Nie renderuj do JPG!!!
4. Ściągnij VirtualDub (http://virtualdub.sourceforge.net/)
5. File -> Open video -> Image sequence -> wskaż plik z numerem 0000
6. Poruszaj sobie suwakiem i zobacz czy wszystko ok. Jak jest w porządku, to
7. File -> Export -> Animated Gif

To w zasadzie tyle. Domyślnie jest ustawiona nieskończona pętla, ale możesz zaznaczyć, że ma odtworzyć się raz lub np. 2-3 razy. Efekt (32 klatki):

[Obrazek: test.gif]

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziękuje za pomoc @Efix, temat można zamknąć.

EDIT: Podczas renderowania do zdjęć wszystkie obrazy są takie same(nic się nie dzieje, podobnie jak w filmikach), co robić?

EDIT2: Ok, działa wszystko luksusowo, zapomniałem przeciągnąć animate, dziękuje za pomoc
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości