Kamera do 1500zł
Hej. Chciałbym zakupić sobie kamerę do kręcenia filmów full HD. Chciałbym tą kamerką kręcić proste filmy: rodzinne, w pomieszczeniach, jakieś własne teledyski do piosenek i ewentualnie krajobrazy albo do codziennego użytku. Znalazłem kamerki i chciałbym czy one się nadają:
1. JVC GZ-EX210
2. Sony HDR-CX130 EB
3. Sony HDR-CX210EB
4. Panasonic HDC-SD80
5. Samsung MV800 - aparat cyfrowy
Odpowiedz
1. Wiele słyszałem o firmie, nagrywałem podobną (bądź tą samą) kamerką JVC film w szkole na statywie i w ogóle nie łapała ostrości, nawet nie chcę myśleć jak wyglądałoby to przy kręceniu "z ręki" - zdecydowanie odradzam.
Co do 2. i 3. to ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Posiadając kamerkę Sonego (jeszcze SD) nie dało się nagrać dobrej jakości materiału przy małym oświetleniu (chodzi mi o szum) i z tego co wiem to podobno duża wada większości kamer Sony z niskiej półki cenowej. Domyślam się, po ostatnim podpunkcie, że będziesz chciał również robić zdjęcia - czytam na Ceneo, że kamera 2. robi fotki słabej jakości, u mnie też były.
Z drugiej strony na plus wziąłbym dla Sony HDR-CX130 te 50fpsów bez przeplotu - całkiem kusząca propozycja.
4. Odrzuciłbym na wejściu za możliwość nagrywania tylko z przeplotem: "Jakość zapisu: HD (1080i)"
5. Nie wiem czy zauważyłeś, ale on nagrywa w 720p - HD ready, a zależało Tobie na HD full 1080p.
Cytat:do kręcenia filmów full HD

Ja polecałbym Canon IXUS 220HS - stosunkowo tani, nagrywa w full HD bez przeplotu, wiem też, że jak na swoją klasę dobrze zbiera dźwięk. (nie, nikt nie płacił mi za reklamę ;D)
Odpowiedz
A co powiecie o tej kamerze:
Samsung HMX-S15. W sumie powiem, że kosztuje 2000zł, ale chyba jest porządną kamerą. Można ją także wygrać: http://www.tymbark2012.pl/nagrody/
Odpowiedz
Sądzę, że powinieneś doczytać opinie. Ludzie często piszą, o tym że krótko "trzyma" bateria.
Odpowiedz
W sumie stara prawda wideorobców różnej maści głosi, że - nie ujmując nic Samsungowi, który kto wie, może i jest ekstra - kupujemy kamery marek (kolejność przypadkowa): Panasonic, Sony, Canon, potem z dużą ostrożności (w zależności od klasy cenowej JVC), potem dłuuuuugo dłuuuuugo nic, Samsungi, Sanyo, a potem gdzieś na horyzoncie wyroby kameropodobne typu Toshiba Camileo, Apiteki i inne gówna. Nie wiem gdzie usytuować BenQ, ale myślę, że trochę za Samsungiem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jeśli nie chcesz przekraczać tego przedziału cenowego to mogę ci zaproponować Samsunga HMX H300. Wiem, że Samsungi nie cieszą się specjalnie uznaniem, ale na twoje potrzeby ten model powinien wystarczyć. Filmy kręci w Full HD 1080 25p, jeśli chcesz się zabrać za teledyski to mogą ci się przydać spowolnienia, więc jest też tryb 720 50p. Jeżeli oświetlenie jest dobre to filmy mają na prawdę niezła jakość (polecam obejrzeć jakieś testy na YT). Z ciekawszych funkcji to Touch Point bodajże, w kamerkach tego typu nie ma żadnego pierścienia zmiany ostrości, a na ekranie (przynajmniej dla mnie) ustawianie jej strzałkami jest średnio wygodne, zwłaszcza, że nie można zmienić ostrości podczas kręcenia filmu. Funkcja, którą podałem polega na tym, że wskazujesz na ekranie dotykowym miejsce, gdzie chcesz ustawić ostrość i kamerka już ją ustawia (tu problemem jest to, że na dużym zoomie przy dotykaniu ekranu powstają drgania, których nie niweluje nawet stabilizacja). No właśnie, co do tej stabilizacji to działa całkiem nieźle, przy dużych wstrząsach może nie łagodzi ich całkowicie, ale chociaż trochę "upłynnia" :) Bateria trzyma ok 2.5-3h więc tu jest na prawdę dobrze. Nie ma pamięci wewnętrznej, więc trzeba dokupić kartę (szybkość zapisu co najmniej 6 z tego co pamiętam, inaczej powstają limity czasu filmiku). To co mnie denerwuje najbardziej to masakryczne szumy powstające przy słabym oświetleniu, jedyne co można na to poradzić to doświetlić pomieszczenie, co może stanowić problem przy nagrywaniu jakiś rodzinnych okoliczności. Cena w tym momencie to ok 1000-1100 zł ;)
Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak jak HD 1080 25i...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Juz jakies propozycje sa. To co ja wybralem i to co Wy doradziliscie to bym wybral tak:
1. Samsung HMX-S15
2. Sony HDR-CX130 EB
3. Canon IXUS 220HS
Tylko teraz musze zdecydowac co. :) Ale zdecydowalbym sie na samsunga.
Odpowiedz
Efix sorry mój błąd oczywiście chodziło o 25p ;)
Odpowiedz
Ja dołożył bym kilka złotych, i zainteresował się tą:

http://www.euro.com.pl/kamery/panasonic-...3wod_gP83g

Wiem. 300zł więcej. Ale warto. Po pierwsze 1080p, po drugie stabilizacja optyczna w Panasach cieszy się najlepsza opinią, po trzecie ostrzenie kamera właściwie nigdy nie traci ostrości. Możesz kamerą wywijać na wszystkie strony, bawić się zoomem, a obraz jest zawsze ostry. SONY mają opinie takich, które lepiej kręcą przy słabym oświetleniu. Ale ja się z tym nie zgadzam. Sam mam Panasa (niestety ciut gorszego, bo jak kupowałem, to tego jeszcze nie było w sprzedaży), i kręciłem nim przy słabym świetle. Jakość była na prawdę dobra. Po za tym masz wbudowana lampę (a właściwie dwie - doświetlającą do filmów, i błyskową do zdjęć).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości