problem z rozjeżdzającym się dzwiękiem
Wiam wszystkich

Chaiłbym zacząc zabawę z kręceniem vloga na youtube. Posiadam kamerke internetową Microsoft Livecam Studio HD. Chciałbym w Sony Vegas zgrywać materiał trochę go poprzycinać dodać czołowkę i wrzucic na youtube, ale do konkretów. Zainstalowałęm Sony Vegas Pro 11 File/Capture video/DV ustawiłem parametry kamerki zaczalem nagrywać i zonk... obraz z głosem jest rozjechany. Nie wydaje mi siężeby to był problem ze sprzetem mam i5 2500k 8GB ramu, GTX560Ti. Probowałem grzebać w parametrach ale zawsze efekt koncowy jest taki sam. Byłbym wdzięczny na pomoc, nadmienię że probowałem znależć podobny temat na forum ale nie udalo mi się, być może źle sformułowałem zapytanie... jeśli tak to przepraszam.
Odpowiedz
Coś musiałeś namieszać. Podaj więcej szczegółów - może da się coś zrobić. :)
Ewentualnie jeśli nie działa Ci przechwytywanie w SV spróbuj innego programu.
Odpowiedz
W ustawieniach nic nie namieszalem ustawilem tylko rozdzielczosc ilosc klatek na sekunde wybralem kamerke i przestrzen kolorow, moze to wina kodekow albo cos. Jakie konkretnie szczegoly mogły by pomóc w rozgryzieniu problemu?
Odpowiedz
Do tej kamerki zdaje mi sie ze masz programik Microsoft LifeCam. Czy w tym programie dzieje sie tak samo?
Odpowiedz
Myślę, że jest to raczej problem z przechwytywaniem w Vegasie. Strumień video jest pewnie skompresowany i o pół sekundy opóźniony a audio zapewne masz bezpośrednio z "karty usb". Czy kamerka w menedżerze urządzeń jest widoczna jako kamera i karta muzyczna/mikrofon? Jeśli tak, to masz dwa wyjścia:
- wspomniane już użycie załączonej do kamerki aplikacji
- nagrywanie z kilkusekundowymi naddatkami na początku i końcu nagrania a następnie rozgrupowanie i przesunięcie w vegasie ścieżki dźwiękowej względem obrazu o tyle ile trzeba
Odpowiedz
Ta na oprogramowaniu firmowym jest wszystko ok natomiast orpogramowanie to nei obsluguje rozdzielczosci 1080p jedynie 720p. Producent zaleca oprogramowanie zewnetrznych firm do obslugi tej rozdzielosci i dlatego zdecydowałem się na vegasa.

w menadzerze urządzen wyglada następująco:

[Obrazek: kameranb.jpg]
Odpowiedz
Ja do vlogów i tak polecałbym 720p, facjaty zazwyczaj w 1080p ludzie nie otwierają...
Odpowiedz
Jesli Ci to pomoze to zobacz dane kamery w innym komputerze. Zwroc uwage na lokalizacje, nie wiem czy ona jest prawidlowa.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz