Problem z dyskiem jeżący włos na głowie
Czy ktoś z Was ma może doświadczenie hardware? Chodzi mi konkretnie o dyski. Bo od kilku dni dostępuję czegoś dziwnego i nie wiem co się szykuje.

Od kilku dni by system wystartował, muszę potwierdzać komendę klawiszem F1. W przeciwnym wypadku system stoi i się nie ładuje.

Tak to wygląda:

[Obrazek: i214331_komunit.jpg]

W ostatnim czasie przepinałem komputer. Wypinałem wszystkie kable USB i wpinałem od nowa. Ale to nie powinno mieć znaczenia. Piszę na wszelki wypadek tę informację. A dlaczego wypinałem? Bo czyściłem wiatraczki. Od kilku dni jak uruchamiam komputer to on wyje jak traktor. Milknie dopiero gdy wymierzę mu kilka ciosów pięścią w obudowę.
Podejrzewam że wiatrak od zasilacza w jakiś dziwaczny rezonans wpada. Kiedyś miałem z tym problem, facet potraktował go jakimś płynem i przestało. Gwarancja minęła a problemu nie było. Teraz jednak jest a gwarancji nie ma. Teraz wróciło, więc pewnie jest to samo. Ale czy to przekłada się na ten dziwny ekran z wymogiem potwierdzenia to nie wiem. Pewnie nie. Los chciał, że wiatraczek zaczął chodzić jak traktor od 5 dni, a problem z dyskiem (ten dziwny komunikat) pojawił się od jakichś 4. Siła złego na jednego, nawałnica problemów. Mam nadzieję, że dysk nie zaczął szwankować od... klepania w obudowę komputera w celu uciszenia wiatraka.

Skorzystałem z programu Crystal Disc Info i Victorii.
On pokazał mi odczyty z wszystkich dysków (oprócz systemowego tylko nie wiedząc czemu).
Więc z tych co podał to 3 dyski mają odczyt "Dobry" a jeden ma odczyt: "zły".
I to mnie martwi bo to ostatni dysk jaki nabyłem, jest największy i do tego mam na nim szalenie ważne dane.

Tak wygląda screen:

[Obrazek: i214642_odczty1.jpg]

A tutaj screen z zakładki "SMART" z programu Victoria:

[Obrazek: i214652_odczty2.jpg]

Chyba dobrze to nie wygląda, prawda? To najnowszy z dysków jakie posiadam, nie ma nawet roku czasu. Ostatni mój zakup do komputera. Poza tym dysk działa, nie zauważyłem żadnych niedogodności. Jak mogę coś w nim naprawić?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Trzeba było jeszcze młotkiem walić w obudowę... Niczego nie możesz naprawić. Zaraz mogą skończyć się zapasowe sektory i będzie kaplica.
Odpowiedz
Dysk Ci zaraz padnie i po ptokach. Zaraz skończy Ci się możliwość relokowania sektorów i "kupka"
Parametr ten pokazuje ilość realokowanych sektorów na dysku. Innymi słowy jeżeli napęd dysku twardego znajduje błędne sektory, to oznacza ten sektor jako "reallocated" i przeniesie dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (zapasowego obszaru którego wielkość jest ograniczona).Właśnie dlatego na nowoczesnych dyskach twardych, "złe bloki" nie mogą zostać znalezione kiedy system operacyjny testuje powierzchnię – wszystkie złe bloki są schowane w sektorach reallocated. Wzrost wartości w tym parametrze może przyczyniać się do spadku wydajności dysku, a po wyczerpaniu miejsca w obszarze zapasowym do błędnej pracy dysku
Jeśli ma rok to skopiuj dane i chyba jeszcze jest na gwarancji to serwis. Swoją droga kto wali kompa z łapy w obudowę - to nie telewizor lampowy
Odpowiedz
Kurdę i to właśnie akurat teraz gdy mam tyle rzeczy (związanych z miejscem na dysku jakby nie patrzyć) na głowie. Kurdę. No nie, to nie może dziać się naprawdę, jeszcze teraz.
Czyli wymiana, definitywna? Reklamacja?

Wątpię aby od uderzenia w obudowę jemu coś się stało. Kupiłem 2TB za tylko 300 złotych. Cena podejrzana.
Odpowiedz
Czasami lepiej postukać się w głowę a nie w kompa:)
Odpowiedz
(04-26-2012, 22:58)Pinto napisał(a):  Czasami lepiej postukać się w głowę a nie w kompa:)

To nie jest tego przyczyną. Na pewno.
Odpowiedz
Gwarancja do 2014 roku aż, tyle że jak PRZED CHWILĄ wszedłem na Allegro (skąd kupiłem dysk) by zobaczyć czy facet dalej funkcjonuje, przywitało mnie zawieszone konto i dziesiątki negatywów - "uwaga złodziej!", "sprawa na policji!" "Każdemu pisze, jakoby towar uległ zniszczeniu i każe czekać, oszustwo!".

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2175..._recvd_neg

Jak ja kupowałem, konto było czyściutkie. Nawet witryna działała. A teraz? Kolejny szwindel. To jakaś NAWAŁNICA takich przygód w ostatnim okresie czasu ze mną.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji gdzie sklep już nie istnieje, jego sprzedawca okazał się oszustem a karta gwarancyjna w niczym mi nie pomoże? Co ja mam zrobić z tym dyskiem?
Odpowiedz
http://www.seagate.com/pl/pl/support/war...d-returns/
Sprzedawca nie jest Ci potrzebny.
Polecam również: http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdro...97420.html

Ps: Ciesz się, że Ty w ogóle dostałeś ten dysk ;)
Gościu nie dostawał negatywów za zwalone dyski (to jest widocznie jakaś wadliwa seria, albo wpływ napierdzielania ręką w obudowę...), tylko za brak wysyłek.
Odpowiedz
Właśnie przypuszczałem, że może trzeba do producenta się zwrócić. Bo dokładnie tę samą czynność ta mała firemka by zrobiła. Przyjęła dysk i wysłała dalej. Dziękuję za link mateuszu. Trochę już ochłonąłem (choć wciąż nie dowierzam).
Odpowiedz
Taki już urok dysków. Dlatego ja, po ostatnio kiepskich opiniach Seagate'a, kupiłem WD. Chociaż muszę przyznać, że ostatni mój zakup, to właśnie dysk Seagate ;) - tyle że zewnętrzny 2.5" na USB.
Potrzebowałem na wyjazd wziąć ze sobą trochę materiałów wideo ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości