Renderowanie z GoPro na YT
W jakim formacie najlepiej renderować film na Youtube z kamery GoPro żeby najmniej tracić na jakośći? dotychczasowo robilem w formacie sony mp4 ale i tak są spore straty w jakości.
Odpowiedz
W odpowiednim. Najlepiej Sony AVC lub MainConcept AVC (ten na możliwość dwuprzegiegu co daje lepszy efekt, ale trwa dwa razy dłużej). Przepływność w granicach 4-4.5Mbps (więcej YT nie przyjmuje, tzn łyknie, ale przerobi po swojemu... więc chyba lepiej dać mu gotowy plik, którego nie będzie musiał przeliczać).
Ewentualnie użyj opcji automatycznego wysyłania na youtube - prosto z Vegasa (jeśli masz wersję Pro 11 - a tego też nie napisałeś).

Ps. Chętnie napisałbym coś więcej, ale jak zauważyłeś, GoPro ma różne opcje nagrywania (rozdzielczość, klatkaż). Dopóki nie napiszesz jak wyglądają Twoje pliki, ciężko będzie zgadywać ;)
Odpowiedz
plik w formacie 1280x960 50fps, vegasa mam 10 platinum.próbowalem automatycznego wysyłania ale jakość to była porażka. zrobilem film w sony avc mp4 ale wraz te HD nie jest takie jakie byc powinno. jak zrobilem w avi wszystko było pieknie tylko plik ważył 1.1Gb i yt mi nie przyjeło filmu ponieważ format niepoprawny o.O. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. na yt jest masa filmów trwających po kilkanaście minut i to w 1080p, jakość jest rewelka ale waga tez pewnie spora, tylko w jakim formacie to jest puszczone?
Odpowiedz
Zrób dla testu kilka sekund tak, jak Ci pisałem.
Tylko zacznij od tego, że zanim wrzucisz plik video do Vegasa, ustaw projekt wg plików (1280x960), klatkaż ustaw na 25 klatek progresywnych.
Następnie wrzuć plik wideo, na którym kliknij prawym przyciskiem (na evencie), i ustaw Disable Resample w właściwościach klipu (ewentualnie prawoklik -> Switches -> Disable Resample).

Następnie zaznacz minutowy fragment (to będzie TEST).
Kliknij renderowanie.

Format: MainConcept AVC
rozdzielczość: 1280x960
klatkaż: 25 (PAL)
Pixel aspect ratio: 1 (tak, jak w klipie wideo z GoPro, nie wiem, czy tam jest PAR 1, czy inny... ale chyba 1 :)
Variable bit rate: Two-pass
Max: 4 500 000
Averange: 4 000 000 (wpisuj bez odstępów).

zakładka Audio:
Sample rate: 48 000
Bit rate: 160 000

zakładka Project:
Video rendering quality: Best

Zobacz, jaką jakość uzyskasz.
Odpowiedz
Niestety jakość dalej bez poprawy...
Odpowiedz
A jakbyś tak zgodnie z regułami tego forum podawał trochę więcej danych, co i jak robisz? Bo tak - to wybacz, ale zawracasz dupę...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Są trzy opcje:
- albo masz inne pliki;
- albo nie ustawiasz wszystkiego jak napisałem;
- albo twoje pliki z GoPro są już na wstępie w dupianej jakości.

Poza tym, jak pisze efix, Twój wniosek powinien być na wstepie odrzucony z powodu braku wystarczającej liczby załączników ;)
Odpowiedz
Sorry za te załączniki. Wiec co powinienem podać żebyście mogli mi pomóc?
Odpowiedz
Przede wszystkim ściagnij MediaInfo i podaj to informacje o pliku z gopro, potem ustawienia projektu oraz ustawienia renderu.
I sprecyzuj co najbardziej drażni Cię w "utracie jakości".
Możesz też - to by było najlepsze - wysrtawić gdzies minutę filmu do pobrania, oryginału z GoPro i to sama wstawić na YT. I porównami to co uzyskałeś z tym, co by można było ewentualnie uzyskać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
W mediainfo jestem juz zaopatrzony
[Obrazek: 98539809124798749488.jpg]

postaram sie cos w niedługim czasie wrzucic na porównanie
Odpowiedz