Tajniki mono/stereo
Chciałbym się zapytać jak mogę zrobić, aby materiał audio jaki mam nagrany monofonicznie, wyrenderować do stereo. Po prostu dźwięki z mono aby stały się audio (w dwóch głośnikach odtwarzanie tego samego).

Mam np. linię czasu audio gdzie część jest stereofoniczna a część monofoniczna. I teraz jak renderuję to dostaję część słyszalną w obu słuchawkach a część tylko w jednej.

[Obrazek: widzisz.jpg]

Jak przy renderingu lub ustawieniach projektu mam ustawić aby wszystkie dźwięki były w "rozdwojonym mono na obie słuchawki"? Jak to się robi?

Dziękuję za rady.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A klikałeś kiedyś w ogóle prawym przyciskiem na dźwięku i sprawdzałeś jakie opcje masz w Channels i co one dają?
Odpowiedz
Prawym przyciskiem na evencie -> Channels -> left only
ot cała filozofia ;)
Co prawda dźwięk nie stanie się STEREO :) ale dalej mono, tyle że w dwóch głośnikach systemu stereofonicznego.
Powtarzam jeszcze raz Bartku drogi. Mono oraz Stereo to nie liczba głośników, tylko kanałów (różnych pod względem zawartości).
I nie ważne, czy słuchasz na systemie dwugłośnikowym, cztero, czy ośmio.
Możesz zrobić dźwięk dziesięciokanałowy, gdzie wszystkie kanały będą grały to samo - i to będzie dalej MONO.
Ale OK. O to Ci chodziło, tylko źle to nazwałeś. Nie szkodzi. Może przynajmniej tym razem coś wyniesiesz z tej lekcji.
Czyli reasumując, chcesz uzyskać dźwięk MONO ale w dwóch głośnikach.
Ps. Pinto był szybszy.. ;)
Odpowiedz
O kurczę, faktycznie. Super sprawa i bardzo łatwa do zrobienia.
Dziękuję bardzo, mateuszar.

Cytat:Czyli reasumując, chcesz uzyskać dźwięk MONO ale w dwóch głośnikach.
Tak. Wydawało mi się, że właśnie tak też opisałem ten problem :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dzięki chłopaki, akurat nie mogłem tego znaleźć i sobie poradziłem. Wcześniej nie było potrzebne :)
Odpowiedz