program do streamingu poszukiwany
No to czas na zadanie pytania
Jak w temacie coś do nadawania na żywca z mojego komputera. Coś pomiędzy Livestream Procaster, a BroadCam Video Streaming Server na windowsa. Chodzi o to aby był to serwer na moim kompie, streaming we flashu, h264, mp4, miał możliwość przechwytu z kamerki, tunera itp, ale także z plików na dysku konwertowanych w czasie rzeczywistym. Może być płatny, ale w granicach rozsądku
Odpowiedz
Streamować możesz używając VLC, ale ogólnie nic wygoniejszego od Procastera nie widziałem. No ale on streamuje z ich serwera. No albo SOAP, ale z tych co się bawiłem tylko Procaster ma coś co by można nazwać "studiem".
Chyba, że np. kupić BlackMagica (tego na USB3, nie pamiętam nazwy), on ma w zestawie jakiś taki "studiopodobny" program i potem streamować wyjście przez VLC.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"Procaster" z tego co się zorientowałem nie ma możliwości streamowania plików video z lokalnego kompa. to co zauważyłem to z kamerki, tunera, blackmagica, i pulpitu - no i darmowo tylko w jakości sd i z ich serwera.
"BroadCam Video Streaming Server" ma możliwość dodatkowo plików lokalnych z kompa, ale najpierw je przerabia, a ja bym chciał żeby to robił w locie. No i ma tą przewagę że robi serwer na moim lokalnym kompie. Znalazłem jeszcze takie coś "VidBlaster" ale za cholerę nie mogę wysłać plików na livestream na swoje konto, mimo że program ma taką funkcję.
Odpowiedz
A Adobe Flash Server? Nie interesowałem się tym specjalnie bo było drogie zaporowo (a prywatnie to już wcale...). Procaster - teraz coś zmieniali ostatnio, jakaś promocja dobra była, chyba właśnie na rozdzielczość.
W pracy jak szukaliśmy to jednak inaczej niż Ty, nam zależało właśnie żeby nie streamować ze swojego serwera.
W sumie rzeczywiście za dużego wyboru nie ma, bo mimo wszystko niszowy temat (jeśli chodzi o tanie rzeczy). W sumie szkoda, bo jak przejrzeć przykład SDK od DirectShow to jest cała masa gotowców pokazujących jak fajnie można miksować obraz z różnych źródeł, łącznie z nakładaniem na bryły 3D na żywca. No tyle, że pozostaje ten "drobiazg", że trzeba to oprogramować :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz