Niewyraźny obraz przy poruszaniu się kamery
Witam. Otóż pytałem się kiedyś jak eksportować filmiki na youtube, ostatecznie eksportuję w formacie .mp4 w trybie Internet 720p 30p. Ostatnio zmontowałem dłuższy filmik, ale po wyeksportowaniu przy ruchu kamery obraz staję się strasznie niewyraźny. Czy to wina nadal złego eksportu, czy może być też za słaby komputer?
Sami zobaczcie:

Przyjrzyjcie się, szczególnie jak kamera jest w ruchu i się zatrzymuję, jak wszystko staję się wyraźniejsze.
Odpowiedz
No a dlaczego 30p w jakim formacie są pliki wejściowe do montażu?
Odpowiedz
pewnie dlatego, że taki jest template.

Zasada jest prosta i ogólnie znana.

Pliki wejściowe -> tak samo ustawiony projekt -> taki sam render.

Oczywiście zmiany można robić, ale świadomie, i sensownie (np zmiana klatkażu 50p do 25p).
Odpowiedz
Jedno zasadnicze pytanie, czym to bylo krecone?
Odpowiedz
Było kręcone kamerą Kodak Playsport ZX3, w 720p 60p. Jak możecie napiszcie po kolei co trzeba ustawić.
Odpowiedz
Tak mi sie wydawalo, wyglada to jak krecone telefonem. Najpiew jak napisal mateuszszar ustaw projekt w Vegasie taki sam jak masz prosto z tej "kamery". Wyrenderuj do tego samego formatu, pozniej juz z gotowym filmem zmieniaj formaty.
Odpowiedz
Jeśli materiał wejściowy ma 60p, to spokojnie możesz projekt ustawić w 30p - oraz rendering 30p.
Ważne, aby w każdym klipie ustawić "disable resample", żeby nie było duchów...
Odpowiedz