Szybkie pytanie
Witam mam takie pytanie czy da się i jak to zrobić w Sony Vegasie.
Chodzi mi o zrobienie zakładek tak żeby np. wciskając 1 na klawiaturze odtwarzał mi się wybrany fragment wideo podczas obróbki i tak samo np 2 na klawiaturze i inny fragment?

Proszę o Szybka Odpowiedz
Pozdrawiam
Odpowiedz
Markery tak działają ;)
Wciskasz "1" - kursor przeskakuje po sekundzie na marker nr 1. itd...
Ps. Zmień tytuł tematu.
Odpowiedz
Witam nie moge otworzyc tematu to napisze tu, mam takie pytanie, jak odblokowac przesuwanie zdjec, gdy na projekt dodaje zdjecie moge je przesuwac tylko na boki, a jak zmniejszam to zmniejsza sie do lewego dolnego rogu, wczesniej normalnie moglem przestawiac fotki na ekranie projektu ale teraz nie wiem jak to sie zablokowalo.
Odpowiedz
Jakbyś się zapoznał ze wszystkimi przyciskami w okienku "event pan/crop", to byś wiedział. Na razie klikasz na pałę, a może sie uda...
Odpowiedz
Panie Pinto, Twoj post nie ma wiekszego sensu, albo odpowiadasz mi na pytanie o ile wiesz jaki jest problem albo nie nabijaj postow, pozdrawiam

Juz sam do tego doszedlem jakby ktos nie wiedzial... po edytowaniu zdjecia w position mialem ustawiona strzalke na lewo - prawo zamiast we wszystkie kierunki.
Odpowiedz
No widzisz, nawet nie wiesz o czym piszę. Poza tym nie przeczytałeś regulamin forum, bo wtedy wiedziałbyś, dlaczego możesz zakładać wątki tylko w dziale NEWBIES.
Odpowiedz
Jak pozbyć się całkowice pasków na górze i na dole mam film z kamery sony klip filmowy ? Tak wyłączyłem aspect radio i nic pomocy ?
Odpowiedz
Wystarczy, że ustawisz projekt zgodnie z plikiem wideo.
A jak? Tego nie wiem, bo nie byłeś łaskaw napisać, jakie parametry ma Twój film.

Ale jakie by nie miał, to jeśli ustawisz prawidłowo (nawet jest taki guziczek dla leniwych...) to pasków nie będzie.

Ps. Jak długo używasz Vegasa? Przeglądałeś manual albo help [F1]? Poświęciłeś odrobinę czasu na przejście przez Interactive Tutorial? Tam są odpowiedzi na 99% ostatnio pojawiających się problemów na forum. Ciekawe, że wszyscy akceptują regulamin, wraz z zapisem o minimalnej znajomości programu.
Co oznacza "włączyłem aspect ratio"? To znaczy, że wcześniej film nie posiadał aspect ratio? Ciekawe... Dowiedz się, czym jest Aspect ratio w takim razie, bo szkoda tłumaczenia oczywistych oczywistości.
Odpowiedz
Używam Vegasa od stycznia podaje parametry filmu Video: 00:02:14,880, 25,000 fps interlaced, 720x576x32, MPEG-2 Audio: 00:02:14,880, 48 000 Hz; Stereo, AC-3 wszytsko było w porządku wcześniej jednak po instalacji swieżego windowsa sie zepsuło
Odpowiedz
a jak masz ustawiony projekt? PAL DV Widescreen?
jeśli plik wejściowy jest panoramiczny 16:9 - to ustaw Pixel Aspect Radio na 1.4568 (PAL DV Widescreen), jeśli zaś obraz jest 4:3, to wybierz 1.0926 (PAL DV).

Następna, bardzo ważna sprawa - PRZEPLOT.
Sprawdź, jaki jest w pliku wejściowym (górny czy dolny), i ustaw tak samo w projekcie, albo usuń (zmień na Progressive scan). Przy usuwaniu przeplotu wybierz metodę (Blend lub Interpolate - sprawdź, która Ci bardziej odpowiada).
Ps. zwyczaj panuje tu taki, że parametry filmu podajemy z MediaInfo (tam jest więcej i dokładniej...;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości