Automatyczny montaż
Witam - jestem nowy, więc z góry przepraszam jeżeli podobny temat był już omawiany. Mnie nie udało się niczego podobnego tutaj jednak znaleźć.
Chodzi mi mianowicie o taki szybki montaż, albo raczej pseudomontaż jaki robi sama kamera (tzw. Highlights). Czy przy pomocy Vegas można zrobić coś podobnego z wybranych scen, albo z całego materiału? Z najazdami, wstawianiem nieruchomych fotografii, z przejściami i z podkładem muzycznym? Po to, żeby na szybko obejrzeć jeszcze surowy materiał, ale w przyjemnej dla oka i ucha formie?
Odpowiedz
No takiego pytanie jeszcze tu nie było. Pierwsze co pomyślałem, to:

[Obrazek: Falling_down_still.jpg]

Ale chyba wrzucę ten pomysł na betaforum Sony, to wersji Studio - no kosmos rzecz, w wersji na Europę Wschodnią dołączą gratis moduł poprawiający w locie wszystkie prezent na presents.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nero Vision albo Windows Live Movie Maker.
Odpowiedz
Dla "automatów":
http://www.muvee.com/en/products/express
Odpowiedz

Ponoć w Pinnacle studio takie cuda
Odpowiedz
Ale mi chodzi o materiał z kamery 3D - te softy które doradzacie raczej tego nie zrobią?
Widzę, że na tym forum też zdarzają się znerwicowani "profesjonaliści", którzy nie potrafią się odezwać inaczej jak tylko przy pomocy atrybutów jak na zdjęciu :-(
Mnie raczej chodzi o opinie i podpowiedzi od tych bardziej zrównoważonych spośród Was, którym już dziękuję za pierwszy odzew.
Odpowiedz
Po pierwsze
A skąd mamy wiedzieć że w 3D, jak nie wyartykułowałeś tego w pierwszym poście i się rzucasz.
Po drugie
Tylko w pierwszym poście dostałeś humorystyczną odpowiedź w innych bliżej lub dalej ale prawdziwą.
Tak że my też Ci dziękujemy zrównoważony człowieku
Odpowiedz
Tobie Walerka akurat podziękowałem za konkretną odpowiedź, a poza tym nie "rzucam się", tylko trochę mnie razi taki sposób bycia jak w tym właśnie pierwszym poście.
Miało być o Vegas, a zrobiło się o dobrym wychowaniu - chyba nie specjalnie udane to moje wejście na Wasze forum. Raczej podziękuję w takim razie i poszukam odpowiedzi gdzie indziej - pozdrawiam wszystkich i już się wypisuję, bo jak widzę - tutaj sami profesjonaliści, nawet w wątku dla niezaawansowanych...
Odpowiedz
Vegas sam z siebie takich rzeczy nie ma, jednakże można teoretycznie coś takiego zrobić skryptami, które by dostępne w media pool eventy poukładały i pokleiły według określonej kolejności.

Przez moment myślałem, że chodzi o narzędzia, które parę lat temu oglądałem na konferencji Avid-a - automatycznie były w stanie zgrubnie pokatalogować ujęcia na konkretne plany (zbliżenia, amerykanka, total), wstępnie dopasowywały do scenariusza (rozpoznawanie angielskiej mowy) a stąd to już tylko mały krok do zaproponowania wstępnego montażu całkowicie automatycznie.
Odpowiedz
Cytat:Raczej podziękuję w takim razie i poszukam odpowiedzi gdzie indziej
I krzyż na drogę, ruszaj dobry człowieku.
A ja zupełnie serio pisałem, że rzucę na teamowi Sony. Vegas cały czas szuka pomysłów na utrzymanie się w czasach kryzysu. Wmontowanie takiego robota "który goli, pi..li, usuwa ciąże i krawaty wiąże" w wersję Studio byłoby genialne, szczególnie dla osób, które opanowały głównie rec/stop i zoom in/zoom out w kamerze.
Podpinasz kamerę, dusisz guzik, materiał sam się zgrywa, stabilizuje, podajesz w formularzu tytuł i jakieś wytyczne w stylu "wesele", "wakacje", "mój pierwszy raz", "piczony.pl" itd.
Na koniec wtyczka wysyła wszystko na YT i Facebooka i lajkuje.
A, i automatycznie zgłasza na konkursy.

No dobra, z konkursami to żart.
A tak już zupełnie serio-serio, to sprawdź smutny człowieku http://www.sonycreativesoftware.com/moviezhd
Może spełni Twoje wymagania.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz