Kamera
Sprawa wygląda tak: chciałbym kupić kamerę do 1000 zł (tak wiem nic dobrego za tą kwotę nie dostane, ale niestety do tego ogranicza mnie budżet) I tu proszę o doradzenie w wyboru kamery w tej kwocie, która będzie się dobrze sprawowała...
[Obrazek: firestorm2cy2.jpg]
Odpowiedz
Może nowa kamerka SONY DCR-SX30 60x zoom albo JVC GZ-MS120 do 1000zł spokojnie kupisz.
Popatrz sobie na allegro może coś znajdziesz a jest tego troche.
Odpowiedz
http://allegro.pl/item827274257_panasoni..._mpix.html używałem gs320 i byłem zadowolony, więc ten panas powinien też satysfakcjonować użytkownika :P
Odpowiedz
Chyba zaopatrzę się w SONY DCR-SX30 60x zoom co o niej myślicie?

Ewentualnie o tej :
http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfrow...c_gz_mg330
Z tego co widać ta jvc ma słabą ocenę
Odpowiedz
Kamera Sony jest nowsza i ma większy zoom a JVC GZ_MG330 to starszy model, może dołóż trochę kasy i weź GZ-MG630 następca GZ-MG330.
Odpowiedz
Pozwoliłem sobie zrobić małe porównanie między tym JVC co podał @up a tym SONY co podał autor.
Aparat: w tych dwóch modelach jest w ogóle nie potrzebny m.in przez rozdzielczość VGA (640x480)
Wielkość matrycy: Tutaj przeważa JVC m.in. że ma większą, dzięki czemu jest lepsza jakość
Nośnik: Tutaj znowu wygrywa JVC ponieważ posiada dysk 60gb, a SONY 4gb, oferuje także nagrywanie w trybie HYBRYD na drogich kartach Memory Stick
Rożdzielczość: tutaj mamy remis, ponieważ obie mają 0.8mln pix.
Optyka: tutaj wygrywa SONY, dzięki firmowyej optyce Carl Zeiss Vario-Tessar
Zoom: Powiedzielibyście, że SONY jest lepszy ze względu, że ma 60x, ale przy takim przybliżeniu każda stabilizacja wysiada, a pozatym kamera łatwo traci ostrość przy takich powiększeniach, wygrywa JVC

Więc jeżeli masz zamiar przepłacić za kamerę SONY to nie moja wina, osobiście wybrał bym tą JVC.
Odpowiedz
Jak mnie to śmieszy, że ludzie przy wyborze kamery sugerują się jaki ona ma zoom. Przecież to jest najmniej użyteczna funkcja w kamerze. W mojej kamerze max zoom to x12 i tak, rzadko kiedy z niego korzystam, ponieważ przy zoomie x4-x6 nie można już obrazu otrzymać z ręki, nawet przy włączonej stabilizacji. Ja kupiłem (około rok temu) na allegro za 1500 zł używanego Panaconica NV-GS 400, w sumie na niezłą okazje wtedy trafiłem, bo cena tej kamery nadal stoi w tych granicach. Kamera ma dożo ustawień ręcznych, co mi się przydaje, można podłączyć zewnętrzny mikrofon i wiele innych bajerów.
Odpowiedz
Dokładnie, wybierając kamerę najlepiej na początku sprawdzać co można manualnie sobie ustawiać, znaczy chodzi mi o pierścienie etc. Bo to, że sobie możemy gdzieś w opcjach wyklikać ostrość to raczej mało interesuje.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
I tu jestem tego samego zdania co naffnaff i tomislater, zoom to bajer, chwyt marketingowy, by osoby niesiedzące w temacie dały się naciągnąć. Ważniejszy manual, 3ccd, stabilizacja optyczna, wejście mic, czasem przy używanym sprzęcie można znaleźć w zestawie filtr polaryzacyjny, czy obiektyw szeroko koątny który również może się przydać
Odpowiedz
Dzięki panowie, ale już "po ptokach". Starszy chciał zrobić "niespodziankę" i stwierdził, że sam kupi kamere pojechał do sklepu i po naradzie z inteligentnym panem wybrał taką kamere :
http://www.cyfrowe.pl/kamery/jvc-gz-ms120-czarna.html
Co prawda do nagrania imienin czy innych takich to jakoś przejdzie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości