Spadające litery
Witam. Od kilku godzin próbuję zrobić sobie intro do filmików.
Wstęp ma się składać z tego, że każda litera mojego nicku ma spadać z góry z ogromną szybkością na sam środek ekranu, ma upaść na płasko i podnieść się. Z upadkiem każdej literki ekran miałby się zatrząś. Każda kolejna literka ma spadać dopiero gdy poprzednia się podniesie. Wiem że dla każdej literki będę musiał zrobić osobną ścieżkę, ale co zrobić aby uzyskać efekt spadania i poruszenia ekranem?
Odpowiedz
Nie wiem dokładnie jak skomplikowany ma być ten efekt spadania literek, ale zamiast robienia iluś ścieżek do tego co chcesz zrobić wystarczy ProType Titler, standardowa część Vegasa.
Obrazem zatrzęsiesz choćby pan/crop.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"Event Pan/Crop" i "Track Motion" Twoimi przyjaciółmi.
Odpowiedz
Dziękuję za podpowiedzi, ale już mi się odechciało intra. To wszystko jest zbyt skomplikowane :)
Odpowiedz
Alleluja! Pan jest wielki! Jesteś pierwszym userem który otwarcie to przyznał i uczciwie dał sobie spokój z pierdołami. Chwała Ci.
Ale sugeruję nie rezygnować z nauki i zacznij od "uczciwego montażu" i na tym się skup, a nie zajmuj bzdetami. Niestety jest zwykle bowiem tak, że ktoś ma wyczesane, niesamowite intere, a do niego przypięta jest, delikatnie mówiąc, gówno.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Heheh efix szczerosc az do bolu :) kuleer ja powiem ze mozna to zrobic pewnym programikiem, ktory instaluje sie jako plugin i praktycznie moze Ci ulatwic 80% roboty. O ile nie bedzie miec takiego efektu, to z pewnoscia mozna go bedzie troszeczke pozmieniac i dopasowac o ile idziesz na jakies ustepstwa w swoim projekcie. Zapoznaj sie z taka firma ProDad i programem Heroglypg :)
Odpowiedz
(04-15-2012, 15:10)kuleer napisał(a):  Dziękuję za podpowiedzi, ale już mi się odechciało intra. To wszystko jest zbyt skomplikowane :)

Po tej odpowiedzi to myślę że skłamałeś podając datę urodzenia na forum :)
Odpowiedz
(04-15-2012, 19:20)walerka napisał(a):  Po tej odpowiedzi to myślę że skłamałeś podając datę urodzenia na forum :)

A to niby dlaczego? Bo się zbyt szybko poddałem?, zrobiłem jakiś błąd ortograficzny, stylistyczny?
Odpowiedz
Bo tak sobie myślę że 11-13 latek może być nieświadomy ile pracy i wiedzy należy włożyć w wykonanie takiej rzeczy jak opisałeś w pierwszym poście, ale nie już trochę obyty z "życiem" i rzeczywistością 27 latek. No i jak dla mnie z szybko się poddałeś :) :)
Ale może się mylę?
Odpowiedz
Wiem ile pracy należy włożyć w najprostszy projekt. Pytałem gdyż nie wiedziałem od jakiej opcji w ogóle zacząć. Po otrzymaniu odpowiedzi, za co jeszcze raz dziękuję, nie znalazłem żadnych konkretnych poradników. Metodą prób i błędów też mi nie wychodziło więc jaki sens w tym żebym siedział i patrzył w monitor? Postanowiłem zlecić to osobie która zajmuje się tym od dłuższego czasu.
A gdybym się wypłakiwał tu na forum, że nie potrafię tego, tamtego to byłbym w Twoich oczach dorosły?
Odpowiedz