Mój pierwszy film proszę o słowo krtyki
Witam ostatnio postanowiłem rozpocząć naukę Vegasa i o to co mi się udało stworzyć

Jest to film z wypadu rodzinnego na ferie.
To co ja zauważyłem to wstęp do sedna filmiku jest za długi, Lepiej byłoby skrócić jazdę autem chyba się zgodzicie ze mną
Proszę o inne wady jakie są w moim filmie
Odpowiedz
1. Początkowe ujęcie jest dla mnie za długie i zbyt mało statyczne.
2. 1:19 coś bardzo jaskrawo, wydaje mi się, że za duży kontrast.
3. Potem skaczesz za bardzo z momentami: Początkowo jest z góry stoku, potem wjazd, znowu coś ze stoku, dół wyciągu i tak w kółko - wjazd wystarczy pokazać tylko raz, ewentualnie przy przejściu na kolejny dzień kolejny raz.
4. Niepotrzebne wydają mi się również ciągłe przejaskrawienia, barwienie obrazu - rozumiem, że pewnie chciałeś spasować film z muzyką, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie...
5. Podoba mi się ujęcie 2:12-2:25, ale bez dalszego ciągu, który nic nie wnosi. Ten narciarz np. jest już lepiej przycięty choć niepotrzebnie kadr za nim podąża.
6. Około 3:24 masz jakąś przebitkę innego kadru.
7. Przed 3:41 miałeś taką świetną okazję na użycie optyki i transfokację na narciarza, a wykorzystałeś ją pod koniec zjazdu.
8. Jeśli dwie osoby jadą od siebie tak daleko to uchwyć jedną, ewentualnie dwie jeśli stoisz na wprost miejsca ich zjazdu i zmieszczą się w ciaśniejszym kadrze.
Nie mówię już o tym, że ujęcia nie są dopasowane zupełnie do muzyki. Ogólnie mam rozumieć, że pokazujesz tego narciarza i snowboardera - nikogo więcej? Serio, nie wiem na co do końca mam patrzeć.
Odpowiedz
Dzięki za uwagi odnośnie filmu.
Z punktu 7 mógłbyś wyjaśnić mi jakiej optyki mógłbym użyć i co to jest transfokacja?
Mi osobiście najbardziej podoba się 5:00- 5:30 gdzie muzyka zgrywa się z tematyką filmu.
A co do tego dopasowania muzyka/tematyka filmu to jak bym miał ją dopasować? Zmienić całkiem podkład muzyczny?
W filmie były 4 osoby Narciarz w biało-szarej kurtce i narciarka w żółtej(mało ujęć) Głównie Snowboardzista i narciarz w pomarańczowej kurtce.
Odpowiedz
7. http://lmgtfy.com/?q=transfokacja
---
5:03-5:22 -mogłeś dodać do tego dynamikę: ujęcie Kasprowego z samochodu, moment jak już parkujesz i wysiadasz (najlepiej z zewnątrz nagrany, żeby jeszcze bardziej to udynamicznić).
Rozumiem, że to nie miała być jakaś mega produkcja, ale to co Ty pokazałeś w 6 minutach mogłoby się zawrzeć w 3 czy 4.
---
Nie chcę mówić, że to ma wyglądać tak samo, bo to nie miałoby sensu, ale spójrz tu:
http://sonyvegas.info/thread-5237.html
Obejrzyj i zwróć uwagę głównie na zgranie z muzyką, dynamiczność ujęć. Jest BAM - zmiana ujęcia, BAM - zmiana ujęcia, BAM...
Odpowiedz
Gdybym miał ujęcie Kasprowego na pewno bym dołożył :)
Przy nagrywaniu filmów nie myślałem jeszcze o montażu. Nie miałem tego w planach dlatego małe ciekawe ujęcia. W przyszłym roku postaram się stworzyć coś na wzór podanego wyżej linku. Postaram się nadrobić swoje umiejętności w dziedzinie Vegasa i samego nagrywanie filmu

Jak chce zgrać film z muzyką czyli to BAM i zmiana ujęcia robię to na wyczucie czy inne sztuczki?
Odpowiedz
Kozystajac z okazji i nie chcac zakladac nowego tematu, chcialbym sie zapytac (dotyczy to filmiku) ktory podal Piciu a dokladnie od 1:27 do 1:30. Jaka to jest zrobione metoda?
Odpowiedz
Mogłeś spytać w temacie bezpośrednio u autora filmu, ale to jest po prostu time-lapse.
Odpowiedz
Tez racja, dzieki - poczytam i pocwicze!
Odpowiedz
Ja nie wiem co tu do ćwiczenia. Stawiasz kamerę, nagrywasz godzinę, przyspieszasz odpowiednią ilość razy, taaadam.
Odpowiedz
No wasnie tak to ja tez wiem, ale jak przyspieszac z odpowiednia zmiana zoom?! Z tego co juz zdazylem doczytac to mozna to zrobic aparatem/kamera ktora nagrywa z wieksza iloscia klatek na sekunde
Odpowiedz