Kamera do filmów z wyjazdu
Witam wszystkich! Od razu zaznaczam, że jestem początkujący.

Chciałbym kręcić filmiki z wyjazdów w stylu:

W tym celu kupiłem kamerę Kodak PlaySport, mam za soba nawet jeden taki film z wyjazdu do Amsterdamu, ale jakość filmów jakie kręci ta kamera daleko odbiega od zadowalających.

Myślałem o kupnie Go Pro HERO 2.

W te wakacje chciałem wybrać się na Kitesurfing więc spełniałoby swoje zadanie na pewno, a po wakacjach jade do Indii na pół roku i chciałbym bardzo mieć z tego wyjazdu fajny materiał żeby mieć co wspominać.

Interesuje mnie kamera mała gabarytowo, poręczna i o jakości zblizonej do wklejonych przeze mnie filmików z yt.

Czy Go Pro spełni moje wymagania? Czy osoby, które mają tę kamerkę mogą napisać czy brak ekranu do podglądu jest bardzo uciążliwy?

Jeżeli ktoś ma pomysł na inny sprzęt dla mnie, właśnie w granicach 1500 zł to proszę o radę :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Odpowiedz
Za 1500zl to nie wiele znajdziesz co bedzie spelnialo te kryteria, kryteria jakosciowe. Na drugim linku z pewnoscia nie jest nagrane kamerka za 1500zl :) Ale jedyne wyjscie to szukac na youtubie filmow testowych z roznych kamer, lub samemu udac sie do sklepu i wyprobowac kilka kamer. Ja mam inna propozycje ktora moze ulatwi ci czesciowy wybor. Co prawda nie jest to rozwiazanie ideal, ale do pewnych warunkow nadaje sie perfect (traktuj to jako powiedzmy kamerke dodatkowa w miejsca gdzie oficialnie nie mozesz filmowac). Kamery umieszczone sa na stabilizatorach. Jest kilka modeli i zasadniczo roznia sie jakoscia nagrywanego materialu. Przyklad nie najlepszy ale nagrany najtansza taka kamerka

A tutaj masz linka z cenami do okularow :) http://www.dvdbarato.net/b2c/index.php?p...MARAS&md=1

Nie wiem czemu link do youtube nie dzial wiec tu bezposrenio
Odpowiedz
Myślę że do wyjazdów z wakacji (jeśli nie potrzebujesz dźwięku - z tym gorzej, sprawdź na Youtube, dwójka ma wejście mikrofonowe jack) GO Pro 2 spokojnie się zda (w porównaniu z 1. generacją posiada o wiele lepszy kontrast, lepiej radzi sobie z gorszymi warunkami oświetleniowymi, ma lepszą matrycę, więcej pixeli, więcej i łatwiej dostępne funkcje). Musisz tylko ogarniać przełączanie między kątami i liczyć się, że może być lekki efekt rybiego oka (to się chyba nazywa dystorsja).
Odpowiedz
GoPro samo w sobie jest ekstra. To naprawdę dobry sprzęt. A nowa edycja daje lepsza jakość i ma wejście na zewnętrzny mikrofon. W pomieszczeniach obraz jest do kitu (koszmarne szumy), ale na zewnątrz jest cudownie. Co do ekranika to nie wiem bo nie wykorzystywałem jej nigdy do tych celów. Grunt to zrobić badanie "co obejmuje z jakiego położenia" i z uwagi na to kręcić. Sam też planuję ją pewnie nabyć za jakiś długi, długi, długi czas.

Go Pro Hero 2 ma trzy tryby:
- Rybie oko 127 stopni
- Rybie oko 170 stopni
- normalnie
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Co do pomieszczeń Bunch, zarzucam linkiem (pewnie oglądałeś z jedyneczki coś, dwójka ma nawet ręczne ustawianie balansu bieli):

---
Pół kafla mi brakuje do "GOPro 2" jeszcze Bunch... :(
Odpowiedz
To drugie video widziałem właśnie też. Go Pro jest super. Nawet dzisiaj dopatrzyłem się tej kamery przyklejonej do szyby w programie na Czwórce o policjantach z drogówki.
Na dłuższą metę tak myśląc to takie GoProHero2 jest "must have" :)

Mi brakuje jeszcze więcej do niego, Piciu. Ale poszedłem w DSLR więc najpierw na tej płaszczyźnie chcę się obkupić w niezbędne gadżety. A tak wszystko drogie, że diabli!
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości