Co się dzieje z płynnością ruchu
Stoję przed zakupem programu do edycji video
W domu zainstalowałem Sony Vegas Movie HD 11 Platinum TRIAL,
natomiast w pracy ten sam program w wersji PRO / także Trial/.
Nagrany w kamerze HDR-CX560VE krótki film o długośći 1min 23sek w formacie 1920x1080 50i bit rate 24Mbps przerzucam na Laptopa / I7 2670M, RAM 8MB, GT 540 / . W Vegasie po wprowadzeniu na oś czasu ustawiam w File-Properties:
- zgodne parametry z plikiem wsadowym w tym w szczególności:
Frame Rate: 25,000PAL
Rendering Quality: best
Deinterlace: none
a w opcji renderingu Customize Template ustawiam najwyższy możliwy Bit Rate tj. 21999616
Teraz wykonuję tylko sam sam rendering. Wrzucone do programu Media Info pliki z kamery oraz po renderingu różnia się następująco:
plik z kamery plik po renderingu
Ogólne
Rozmiar liku 219MB 225MB
Całkowita przepływność bitów 22,6 Mbps 15,7 Mbps
Max. całk. przepływność bitów 24,0 Mbps 18,0 Mbps
Wideo
Przepływność bitów 21,2 Mbps 14,6 Mbps
Przepływność maxymalna 22,0 Mbps 22,0 Mbps
bity/(piksele*ramki) 0,409 0,282
Rozmiar strumienia 206 MB(94%) 146 MB(63%)
audio
Rozmiar strumienia 4,36 MB(2%) 6,43 MB(3%)
Pozostałe parametry są identyczne.
I teraz najważniesze - wprowadzam tak zrenderowany plik na magazyn multimediów tzn. na M Box R 3250S / lub bezpośrednio na USB TV Sony KDL-46HX800 / i oglądam obraz z efektem haczenia a ja nazywam to brakiem płynności ruchu. Analogiczne próby robię na PC w pracy i otrzymuję analogiczny plik po tenderingu i taki sam brak płynności ruchu. Wykonałem nagranie kamerą drugiego filmu o zmnieszonym Bit Rate na poziomie 17 Mbps i renderowaniu w Vegasie w opcji Customize template bit rate 15, 16 i 21999616 Mbps . Niestety nie przyniosło to żadnej poprawy płynności ruchu.
Czy ma ktoś dobry pomysł na zmianę tej sytuacji .?
Dalej jestem zainteresowany zakupem Vegasa - proszę o pomoc.
Odpowiedz
Ale uwzględniasz, że USB może mieć pewne problemy wypluciem z siebie takiego materiału?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-13-2012, 13:46)efix napisał(a):  Ale uwzględniasz, że USB może mieć pewne problemy wypluciem z siebie takiego materiału?
Masz rację, że transfer USB może być tutaj ograniczeniem.
Lecz ja podaję plik po renderingu jeszcze na dwa różne sposoby:
1. odtwarzając go z Media Box R3250S firmy kablem HDMI na TV
2. podłączając w/wym. laptopa przewodem HDMI z TV Sony
i efekt braku ciągłości ruchu występuje. Natomiast nie ma problemu przy puszczaniu z tych urządzeń plików pobranych z kamery / bez kontaktu z Vegasem/ i to plików zarówno 50i 24Mbps jak i plików 50p 28 Mbps.
Skorzystałem z porady którą znalazłem chyba na tym forum. Mianowicie przepuściłem zrenderowany plik przez program tsmuxer /po którym w Media Info/ parametr :
Ogólne
całkowita przepływność bitów: wzrósł z 15,7 Mbps do 23,1 Mbps
Max. całkow. przepływ bitów : wzrósł z 18,0 Mbps do 35,5 Mbps
Wideo
przepływność bitów: wzrósł z 14,6 Mbps do 21,8 Mbps
przepływność maxymalna: nie zmieniła się i jest 22,0 Mbps
Taki przepuszczony plik przez tsmuxer pozwala na odtwarzanie na TV bez haczenia z prawidłową płynnością.
Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu z Vegasem
Ponieważ tekst pierszego mojego wąteku nieco się przeformatował załączam
plik w Exelu pokazujący zmiany w pliku z kamery po przejściu przez rendering i przez tsmuxer
Pozdrawiam

Załączone pliki
.xls   porównanie w excelu.xls (Rozmiar: 23.5 KB / Pobrań: 48)
Odpowiedz
Witam
Program Vegas Movie Studio HD Platinum Version 11.0(Build 295) w wersji trial którą używam - zgłasza przy uruchamianiu możliwość wyboru dla Europe and Asia (50Hz/PAL) tylko dwa projeków dla full HD:
1920x1080 50i
1920x1080 24p
natomiast w opcjach renderowania Customize Template zgłasza się bit rate 16 000 000 a można wybrać 10 000 000, 15 000 000, 21 999 616.
Zwracam się do posiadaczy zakupionej takiej samej wersji Vegasa o podanie jakie posiadają inne wersje wyboru projektów oraz jakie bit rate mają w Customize Template.
Podejrzewam, że są rozbieżności między wersją trial a wersją zakupioną
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie chodzi o Trial, czy nie trial.
Różnica jest między wersjami (buildami).
Wcześniejsze wersje Vegasa mają max 16Mbps dla AVCHD (o ile dobrze pamiętam)...
Najnowsze - 21 999 616 - jak piszesz.

Ale to jest nie ważne.
Bo jesli masz klawiaturę, to możesz wklepać swój współczynnik bitrate :) (byle bez odstępów).
Odpowiedz
Czytam, ten opis i nie doczytalem czy na komputerze takze sie zacina?
Odpowiedz
(04-15-2012, 18:08)anmedia napisał(a):  Czytam, ten opis i nie doczytalem czy na komputerze takze sie zacina?
Witam
Przypomnę, że nagrania z kamery mają format 1920x1080 50i 24Mbps . Filmy o takim formacie odtwarzane są płynnie na następujących urządzeniach :
1. z USB TV
2. z HDD i z USB laptopa na ekranie laptopa i ekranie TV
3. z HDD i z USB urządzenia M-BOX Hyundai R3250S na ekranie TV.
Taki krótki film wystarczy postawić na osi czasu i zrenderować .
Ustawienie maxymalne bit rate renderingu to 21 999 616. Po renderze na żadnym z wyżej wymienionych urządzeń płynności już nie ma.
Podejrzewam, że Vegas 11 nie nadąża za plikami o bit rate 24Mbps.
Chciałbym przekazać dla efix-a, że jednak wejścia USB nie haczą filmów AVCHD o takim bit rate - sprawdziłem osobiście i powiem więcej bo nie haczą także pliki o bit rate 50p 28Mbps.
Załączam ponownie plik Exela z porównaniem parametrów filmów.
Plik o nazwie 00102.mts jest bezpośrednio zdjętym z kamery a kolejne to już wyniki po renderingu. Może analiza tych kolejnych plików w stosunku do pliku z kamery pozwoli na wyciągnięcie wniosków co do braku płynności lecz to już wykracza poza poją wiedzę.
Pozdrawiam

Załączone pliki
.xls   Wyniki w Media Info porównanie.xls (Rozmiar: 23.5 KB / Pobrań: 72)
Odpowiedz
Wyrenderuj do mpega 1920x1080 tutaj napewno zdazy. Mialem pare dni temu podobna sytuacje. Render do mpega ok, do AVCHD zacina sie. Jeszcze zmien bitrate AVCHD na mniejsze, tez powinno pomoc.
Odpowiedz
Obawiam się, że Vegas "tak ma", skoro tsMuxer daję radę. Szczerze mówiąc, do takich zastosowań (tv i inne takie) postawiłem na jeden format - to jest DivX Pro. Może nie jest on jakiś mega wypasem, ale ma poważną zaletę - jest standardem przemysłowym i po prostu działa wszędzie...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix z tym divixem to tez nie tak do konca, choc ja osobiscie jestem przeciwnikiem tego formatu (od zawsze) to zanim zastosujesz ten format takze trzeba sprawdzic czy on pojdzie (w standardowych formatch powienien). Mam w samochodzi np odtwarzacz gdzie divixa wiele formatow odczytuje z plyty a z pendrive z tego co pozniej porbowalem byly tylko te w NTSC i to jeszcze o dobranej rozdzielczosci zgodnie z instrukcja. Dlatego ta notka, bo z tymi formatami i kompresjami to naprawde jest roznie. A tak jeszcze jedno eee1111aa czemu nie sprobujesz wyeksportowac do mpega a pozniej do mkv. Ten format tez staje sie powoli standardem w kompresji HD. A praktycznie wszystkie TV i odtwarzacze umia go odczytac.
Odpowiedz