Teksty piosenki w tle filmu - jak to zrobić?
Witam,
ostatnio bardzo spodobał mi się taki o to efekt w filmie:

Rzecz jasna chodzi mi o te teksty piosenki w tle. Coś ala typografia.

Moje pytanie jest następujące. Skąd wytrzasnąć takie coś? Jakiś user w komentarzach napisał, że te 'teksty piosenki' ma z innego źródła i tylko dał podkład bez tła, ale... Szukałem tego dość długo i nic takiego nie znalazłem, jak już to normalną typografię z tłem, a chciałbym tylko i wyłącznie 'przeźroczyste' tło.

Być może wiecie jak to zrobić? - jeśli tak to podeślijcie jakiś tutorial, bądź link do źródła z tymi 'podkładami', to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
Odpowiedz
łatwiej to zrobic w adobe after efects,tak na próbę robiłem z 2 napisami wyszło ok
Odpowiedz
Dokladnie, AE do tego ideal choc widzialem kiedys klip z podobnymi napisami zrobiony w Vegasie. Czas i praca ktora wlozysz przy wykonaniu tego efektu w Vegasie bedzie olbrzymi. Raczej takich tutoriali nie znajdziesz. Proby i testy to najlepszy tutorial.
Mozesz tez zobaczyc i sprobowac wtyczki NewBlu Pro Titler, ktory moze ulatwi sprawe ale nie rozwiaze problemu.
Odpowiedz
Gościowi zajęło to niby ponad 6 godz.:
Odpowiedz
No to podobny widzialem z tym ze napisy na bialo, a dodatkowo litery wewnatrz napisow sie jeszcze obracaly (autor polak). Pisal ze spooooro mu sie zeszlo,nie pamietam gdzie to widzialem.
Odpowiedz
A ja widziałem gdzieś generator on-line takich pierdoł, prawdopodobnie nawet gdzieś na forum jest link.
Natomiast BARDZO dziwię się osobom, które chcą to zastosować. To jeden z tych bardzo charakterystycznych efektów, które świeże i fajne były u tego, co to pierwszy zastosował i publicznie pokazał. Naśladowcy już drażnią, przynajmniej mniej. Jest wiele efektów i technich, fajnych, ale "z twarzy podobnych zupełnie do nikogo" jeśli mogę porównać. Ten do nich nie należy i jego używanie świadczy o indolencji twórczej autora. Gdyby jeszcze (a widziałem to w wielu produkcjach na YT) było jakoś twórczo zmodyfikowane - ale nie, jest kopiowane 1:1.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Założę się, że człowiek z "filmiku" nie potrafi zrobić w SV więcej niż nałożyć 2 ścieżki audio, 2 wideo i zmniejszyć na jednej opacity bo gra ciągle w Metina...
---
Jeśli chodzi o coś w tym stylu:

...szybko tego nie zrobisz.
Odpowiedz
Muszę w końcu sprawdzić co to ten Metin, zaczyna mnie to intrygować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix - lepiej nie, szkoda na to czasu... Gra MMO, która wciąga na długie godziny, ale po dłuższym zastanowieniu jest beznadziejna.
Odpowiedz

to się nazywa lyrics video i ostatnio jest strasznie popularne, powinieneś znaleźć do większości popularnych piosenek - oczywiście jeśli nie chesz zrobić samemu ;)
Odpowiedz