Problem FireWire. Co Jest Przyczyną ?
Witam

Mój problem polega na tym iż podłączam kablem firewire(6.90zł w media market) kamere dcr hc17e(kamera pożyczona kiedyś podobno zalana ale działa wszsytko) do komputera z portem firewire ( płyta główna taka tylko ECS http://allegro.pl/hit-foxconn-gf8200-am2...62492.html ) i następuje dźwięk podpięcia urządzenia, kreator instalacki znajduje wszstko tak jak trzeba lecz instalacja sterowników nie moze zostac pomyslnie zakoniczona gdyz wystąpił błąd (operacja we/wy została przerwana z powodu zakończenia wątku lub żądania aplikacji). Gdy wchodzę w menadzer widac ze urządzenie obrazujące jest tylko zakładka AVC Subunit ma zółty wykrzyknik, po prubie aktualiizacji sterowników dalej to samo. Proszę o pomoc
Odpowiedz
W zasadzie to co najwazniejsze tego nie podales, czyli jaki system operacyjny. Pod windows XP zdazaja sie sytuacje ze trzeba bylo miec do nie wielu kamer sterowniki, lub podmieniac sterowniki jak przy kamerze Canon MV20.
Ja ci poradze jedno, wez kamere i podejdz do kogos kto nie mial nigdy podlanczanej Twojej/tej lub tego modelu do komputera. Dobrze by bylo aby system operacyjny byl taki sam wlacznie z serwicepackiem! To moze miec duze znaczenie w przypadku XP. Jesli jest to Windows 7 NIE WOLNO PRZERWAC instalacji sterownikow. Musisz czekac do konca az pokaze ci ze sterwonik zostal pomyslnie zainstalowany. Odinstalowanie sterownikow w Windows 7 nie jest to takie proste jak bylo w XP ( z autopsji, juz to przechodzilem). Jesli nie znajdziesz nikogo kto ma ten sam system to probuj na kazdym. Jezeli kamera na innym komuterze sie zainstaluje i w menadzer urzadzen nie bedziesz miec znaku zapytania. Znaczy ze kamera jest na 100%. Jesli nie to oznacza uszkodzenie portu FireWire w kamerze (lepiej dla Ciebie aby to byl jednak tylko windows)
Wina kabla raczej nie, ale dla pewnosci mozesz sprawdzic na innym.
Odpowiedz
W ktorymś wątku jakiś miesiąc temu ktoś wałkował temat firewire i było podane rozwiązanie - poszukaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No fakt ;) Windows xp sp 2. model kamery podałem i niestety jest to problem dla mnie gdyż nie mam nikogo innego z portem firewire. Czy może to być port w kamerze jeżeli ją widzi ? tylko właśnie problem z innstalacją bo urządzenie interpretuje windows prawidłowo. Próbowałem ściagać inne sterowniki do firewire do xp ale to bylo to samo co w systemie a sterowniki do kamery zainstalowalem ze strony producenta również bez efektu. Na usb wszystko działa na fire wire jest problem. Czytełem gdzies zeby usunac pliki inf " msdv " ale to tez nic nie dało.
Nie mogę znaleźć tego wątku
Odpowiedz
efix faktycznie jest temat tutaj: http://sonyvegas.info/thread-5025.html?h...t=firewire ale zauwaz ze w przypadku FireWire juz widzalem rozne dziwne zachowania. Podstawa to jest sterwonik. Ale jesli kamera byla zalana, to podmiany sterownikow moga nic nie dac bo moze byc uszkodzony w kamerze kontroler FireWire co moze oznaczac ze komunikuje sie z kompem ale nie przesyla danych. Co nie oznacza ze nie nalezy poczytac innych postow.
JJaMMaLL aby wyeliminowac ewentualne uszkodzenie portu FireWire w kamerce, musisz ja podlaczyc do innego komputera. Pozniej mozemy gdybac co dalej. Jeszcze mozesz sprobowac, ale to raczej malo pomoze odisntalowac SP2. To nie zart. Wlasnie Microsoft w SP2 wprowadzil zmiany w sterownikach do kamer. Wowczas wystepowaly rozne bledy np wykrywa kamere, instaluje sterowniki, ale nie pozwalal zgrac poprawnie materialu (przyklad Canon)
PS A co ty chcesz zgrywac przez USB. MiniDv zgrasz tylko przez FireWire. USB sluzy do zrzucania fotek z karty!
Odpowiedz
Ok postaram sie sprawdzic na inny kompie, a co do usb to wlasnie o to chodzi ze juz nie chce zgrywac przez usb filmow lecz bylem zmuszony... wiem jakosc slaba no ale cuz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. jeszcze mam pytanie co do kontrolera fire wire jakiegos taniego wiedomo moze gubic klatki ale jesli ten sam material zrzucimy jeszcze raz te klatki co zostaly zgubione wczesniej moga byc taka plansza chybił trafił ? dobrze to rozumiem ?
Odpowiedz
Nie wiem jak z tymi klatkami ;) to jest. Ale co dla ciebie znaczy tanszy. Przyklad kontroler no-name z chipsetem firmowym cena 50-60zl. Kontroler firmowy np Pinnacle czy Terrateca od 100zl. Roznica 50zl a w wielu przypadkach mozesz miec x 2 wiecej pracy (wlanczajac kompatybilnosc czy poprawne dzialanie). Oplaci sie? Na domiar tego, jak kupilem Terrateca to na DVD pakiet oprogramowania Ulead Video Studio Pro + pakiet efektow ProDad'a (oczywiscie to bylo daaaawno temu, ale karta nawet po wymianie kompa jak najbardziej dziala w nowym i NIE STWARZA zadnych problemow)
Co do USB, nie umiem zrozumiec jednego JAK? mozliwe abys zgrywal poprzez USB jak technicznie jest to nie mozliwe, moze mylisz z AVout!?
Odpowiedz
@anmedia - A może ta kamera ma możliwość zgrywania przez USB?
Instrukcja: http://pdf.crse.com/manuals/2586507431.pdf
strona 55:
"Kamerę można podłączyć do komputera na dwa sposoby:
- Za pomocą kabla USB
Sposób ten jest odpowiedni w przypadku kopiowania obrazu i dźwieku nagranego na taśmie...
- Kabel i.LINK
Ta metoda nadaje się do kopiowania obrazu i dźwięku nagranego na taśmie. Dane obrazu są przesyłane z większą precyzją, niż w przypadku zastosowania kabla USB..."

Tylko ta jakość...
(03-31-2012, 15:27)JJaMMaLL napisał(a):  Format : AVI
Width : 320 pixels
Height : 240 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 29.970 fps
Odpowiedz
mateuszszardzieki za poprawienie mnie, faktycznie, tak ma w instrukcji.
Jednak uwazam to za bezsensowny dodatek podnoszacy niepotrzebnie koszt samej kamery. Pozatym przewinelo sie przez moje rece kilkanasice modeli kamer i zawsze to samo USB - tylko do karty.

Ale tez dzieki tej instrukcji znalazlem cos istotnego ... strona 56 pierwsza linijka:
Na plycie CD-ROM (nalezy do wyposazenia) znajduja sie nastepujace oprogramowanie - Sterownik USB
Czyli tej kamery NIE podlaczysz bez zainstalowania sterownika z plyty. I to by praktycznie wyjasnialo problem.
Odpowiedz
(04-13-2012, 14:40)anmedia napisał(a):  Nie wiem jak z tymi klatkami ;) to jest. Ale co dla ciebie znaczy tanszy. Przyklad kontroler no-name z chipsetem firmowym cena 50-60zl. Kontroler firmowy np Pinnacle czy Terrateca od 100zl. Roznica 50zl a w wielu przypadkach mozesz miec x 2 wiecej pracy (wlanczajac kompatybilnosc czy poprawne dzialanie). Oplaci sie? Na domiar tego, jak kupilem Terrateca to na DVD pakiet oprogramowania Ulead Video Studio Pro + pakiet efektow ProDad'a (oczywiscie to bylo daaaawno temu, ale karta nawet po wymianie kompa jak najbardziej dziala w nowym i NIE STWARZA zadnych problemow)
Co do USB, nie umiem zrozumiec jednego JAK? mozliwe abys zgrywal poprzez USB jak technicznie jest to nie mozliwe, moze mylisz z AVout!?
sory ze mnie tak długo nie było. przez usb zgrywam normalnie widzi mi kamere w sony vegas, ostatnio udało mi się zgrać obraz trochę lepszy tylko że nie jest płynny zacina troche wklejam media info. i pytanie czy to samo bede miał przez fire wire ?
General
Complete name : D:\(Unknown) - Clip 002.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 137 MiB
Duration : 10s 0ms
Overall bit rate : 115 Mbps

Video
ID : 0
Format : RGB
Codec ID : 0x00000000
Codec ID/Info : Basic Windows bitmap format. 1, 4 and 8 bpp versions are palettised. 16, 24 and 32bpp contain raw RGB samples
Duration : 9s 877ms
Bit rate : 115 Mbps
Width : 640 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 29.970 fps
Bit depth : 8 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 12.486
Stream size : 135 MiB (99%)

Audio
ID : 1
Format : PCM
Format settings, Endianness : Little
Format settings, Sign : Signed
Codec ID : 1
Codec ID/Hint : Microsoft
Duration : 10s 0ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 411.2 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 44.1 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 1.68 MiB (1%)
Interleave, duration : 494 ms (14.80 video frames)

(04-13-2012, 15:10)anmedia napisał(a):  mateuszszardzieki za poprawienie mnie, faktycznie, tak ma w instrukcji.
Jednak uwazam to za bezsensowny dodatek podnoszacy niepotrzebnie koszt samej kamery. Pozatym przewinelo sie przez moje rece kilkanasice modeli kamer i zawsze to samo USB - tylko do karty.

Ale tez dzieki tej instrukcji znalazlem cos istotnego ... strona 56 pierwsza linijka:
Na plycie CD-ROM (nalezy do wyposazenia) znajduja sie nastepujace oprogramowanie - Sterownik USB
Czyli tej kamery NIE podlaczysz bez zainstalowania sterownika z plyty. I to by praktycznie wyjasnialo problem.
tak usb podłaczam po instalacji sterownika i nie ma problemu lecz mi chodzi o fire wire
Odpowiedz