Zapytanie o techniki wykonania
Witam

Sprawa dotyczy filmiku zamieszczonego poniżej:

Chodzi i fragmenty np. od 33 do 43 sekundy czy od 59 do 1,15 sekundy.

Pytanie jest następujące:
- czy to co jest na filmiku jest uzyskane dzięki pracy na 2 lub więcej ścieżkach i przy pomocy masek oraz ustawianiu poziomu przezroczystości dla każdej ze ścieżek?
Pytam, bo tak podejrzewam, ale niestety efekty mojej pracy w myśl tego co napisałam są troszkę inne.
A może to jest zrobione z wykorzystaniem innych narzędzi programu.

Prosiłabym o jakiekolwiek sugestie.
Odpowiedz
Czesciowo jest tak jak piszesz, przezroczystosci i maski, ale ten fragment od 33 do 43 sekundy raczej byl robiony w After Effects lub w programie do montazu zoom/crop.
Odpowiedz
Nie widzę na tym filmie niczego, do czego nie wystarczyłbym niemal każdy w miarę nowoczesny program edycyjny. Spokojnie zrobisz to Vegas.
Parę ścieżek w zależności od tego co chcesz robić z obrazem i jak mocno nim "jeździć" po podstawowym tle, krzywa transparency na tracku jak chcesz mega dokłądnie albo fade offset+ogólna przezroczystość na danym evencie - w większości przypadków starcza.
Jak potrzeba do Pan/Crop na evencie by wybrać fragment ew. Mask jak potrzeba, a umiejscowienie przy pomocy Track motion.
After Effects nie jest do niczego potrzebny.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wg mnie takie coś można zrobić wykorzystując różne tryby kompozycyjne (Darken, Lighten, Screen itp). Tylko Vegas ma tak, że jak się jeden tryb zdefiniuje na ścieżce video to potem ona przykrywa już wszystko inne na całej długości i jest to problematyczne. W After Effects da się zastosować ten atrybut tylko do jednego, wskazanego klipu - i to rozwiązuje całą sprawę. A Afterze zrobisz to wygodniej, lepiej i szybciej.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Cytat:Tylko Vegas ma tak, że jak się jeden tryb zdefiniuje na ścieżce video to potem ona przykrywa już wszystko inne na całej długości i jest to problematyczne.
Bunch, zasadniczo KAŻDY program tak ma. Kompozycja obrazu ma to do siebie, że jest to tort, albo kanapka jak wolisz.
Cokolwiek położysz na wierzchu to wpływa sumę tego, co widać pod spodem.
Jeżeli chcesz wpływać tylko na jedną warstwę, to w jednych programach jest to domyślne, w innych trzeba wykonać jakiś zabieg. W przypadku Vegasa jest to mechanizm parent/child. Parent wpływa TYLKO na child.
Możesz więc ustawić track 1 na screen i podpiąć pod niego track 2 jako child, a dla całości (parent+child) ustawić np. Overlay albo Add czy co tam chcesz.

Odpowiedz
No tak, ale akurat co do Vegasa, to tutaj zrobi nam się niebawem z 40 warstw i będzie się ciężko połapać "co gdzie leży". I oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie wyjdzie w trakcie na jaw, że coś się z czymś psuje.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Sorry majster ale nic nie zrozumiałem z tego paplania.
Warstwa to warstwa, pozostanie wartswa zarówno w Vegasie, jak i AFX czy Combustion. Burdel możesz zrobić wszędzie. Od dyscypliny pracy autora zależy, jak sobie radzie w danych środowisku.

Odpowiedz
(04-12-2012, 16:04)efix napisał(a):  Nie widzę na tym filmie niczego, do czego nie wystarczyłbym niemal każdy w miarę nowoczesny program edycyjny. Spokojnie zrobisz to Vegas.
Parę ścieżek w zależności od tego co chcesz robić z obrazem i jak mocno nim "jeździć" po podstawowym tle, krzywa transparency na tracku jak chcesz mega dokłądnie albo fade offset+ogólna przezroczystość na danym evencie - w większości przypadków starcza.
Jak potrzeba do Pan/Crop na evencie by wybrać fragment ew. Mask jak potrzeba, a umiejscowienie przy pomocy Track motion.
After Effects nie jest do niczego potrzebny.

Wielkie dzięki za naprowadzenie na konkretne narzędzia w programie. Podejrzewałam, że jest to kilka ścieżek, itd., ale chciałam potwierdzenia od znawców programu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości