Ciekawostka konkursowa
Cześć. Chciałbym pokazać Wam pewną ciekawostkę. Taki obiekt do badań i snucia tez. Chyba rok temu, jak co roku, festiwal Off Plus Camera robił konkurs na reklamy festiwalu. Zobaczcie co zgarnęło nagrodę:

Film na stronie:
http://www.offpluscamera.com/wideo/szczegoly/60/185

Oczywiście nie mówię tutaj o tym co kto ma legalnie i czego legalnie bądź nielegalnie użył (jakiego materiału filmowego i dźwiękowego). Chodzi mi tylko i wyłącznie o poziom wykonania. Który kuleje od samego początku do samego końca. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że w komisji siedział Sławomir Idziak. I to jest najciekawsze. Bo coś chyba musi być z człowiekiem związanym z kinem nie tak, skoro forsuje tego typu zwycięskie prace (swoją drogą, ten laureat wygrał innym filmem w drugim odłamie tego samego festiwalu). A jeżeli wszystko z nim w porządku i świadomie wybiera takie coś, to tylko pozostaje siąść i płakać nad poziomem naszych produkcji, gustu, umiejętności i wiedzy.

Ja wyłapałem m.in. takie rzeczy jak:

- fatalnie wykluczony kolor z greenscreena. Przecież postać momentami jest przycięta obrzydliwą, wyraźną, pionowa kreską (w 23 sekundzie padłem gdy mur wciął mu cały bark).
- cięcia z niedopowiedzianymi słowami (37 sekunda bije wszystko na łeb)
- brak polskich znaków diakrytycznych w napisie z CZOŁÓWKI filmu, który jest słany na konkurs.
- co każe ujęcie to dostajemy jakiś UCIĘTY dźwięk, jakby puszczony w połowie słowa (a momentami nawet nie wiadomo co prezenter mówi, NIC nie słychać!)
- czarne klatki na początku filmu, która trwa i trwa...

Masakryczne rzeczy się działy na tym filmie :)

I jeszcze parę innych. To taka chałturka pełną gębą.
A co najlepsze... zwycięska praca! Z nagrodą!

Cała kwintesencja konkursów Off Pluss Camera :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Też jetem trochę zdziwiony, ale nie tym, że gościowy coś ucięło itd. tylko, że nagrodzono film promujący kino niezależne który wykorzystuje motywy muzyczne z kina do zrzygania zależnego, komercyjnego i obklejonego copyrightami z każdej możliwej strony.
Nie wiem co sądzić o asynchronach, czarnych plamach i ucinanym dźwięku. Jeżeli taki był oryginał to hmmm... no jakoś tak... śmierdzi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Idziak nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem wysokiego poziomu, więc wyniki mnie nie dziwią. Facet skompromitował się w moich oczach przy okazji "Złotych Wężów" za "Bitwę Warszawską 1920".
Odpowiedz
No to jest oryginał. I właśnie dlatego o tym mówię. Że taka chałtura montażowa zdyskredytowała wszystkich innych uczestników. Kompromitacja.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz