Problem z dźwiękiem.
Otóż jak w temacie, mam problem z dźwiękiem w Vegasie. Nie jest to problem typu "mam obraz bez dźwięku". Mianowicie, dźwięk jest, tylko na początku filmiku muzyka jest głośno, a po chwili filmik cichnie. Dodam, że gdy odtwarzam filmik z hdd, wszystko jest ok.
Wygląda to tak:

Jeśli zły dział, niech któryś z modków przeniesie.
Odpowiedz
bump !
Odpowiedz
na 99% problem polega na tym, że dźwięk jest po prostu za głośny i Youtube włączył swój kompresor/limiter aby oszczędzić innym widzom głośników i uszu. Przy następnych renderach zwróć uwagę na poziom głośności całego materiału (masz wskaźniki wysterowania - idealnie jest jak nie zapalają się czerwone lampki ale też pasek często schodzi poniżej 3/4).
Odpowiedz
właśnie w tym problem, że ja specjalnie obniżam suwaki, żeby nie zapalały się czerwone lampki, wtedy filmik jest mega cichy, tak jak tu :
Odpowiedz
Ok. A jak renderujesz? (opcje audio - kodek)
Odpowiedz
foto w załączniku, kodek z ffdshow (?)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
To jest ustawienie projektu. Mnie chodzi o zapis (rendering). Bo niektóre kodeki mają wbudowaną kontrolę głośności (podczas kodowania - zapisu). I tak na przykład, jeśli dźwięk osiagnie niebezpieczną granicę 0dB, zaczyna działać limiter, obniżający poziom dźwięku, ale tylko tego, który występuje później - wcześniejszy się już zrenderował. Tutaj może być rozwiązanie Twojego problemu.

Zrób test.
Zapodaj na sumie jakis kompresor/limiter, i wyrenderuj ponownie.
Możesz użyć na przykład Wave Hammer Surround z ustawieniem [Sys] Smooth compression
Odpowiedz
Dziwne, bo u kumpla, który ma takie same kodeki, tą samą wersję Vegasa (9.0e) i ten sam format renderowania (m2ts), ten problem nie występuje.
Odpowiedz
Na Youtube spróbuj tym sposobem, a jeśli zależy Ci na jakości po prostu zwiększ bitrate.
http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/
Odpowiedz
wielkie dzięki :]
Odpowiedz