Tworzenie Intra, Wiele obrazów w jednym momencie.
Witam!
Mam nadzieję że znajdę tutaj odp. na nurtujące mnie pytanie.

Chciałbym zrobić intro.

Mam już wszystko przygotowane, i ma to intro być zlepkom 80 obrazów które będą pojawiały się jeden po drugim (wirując, przelatując, zmniejszając się) i mają tworzyć jeden duży obraz.

Wszystko wiem jak zrobić, wszystko mam ogarnięte.... Lecz problem pojawia się w momencie dodawania obrazów.

Kiedy chce dodać kolejne miejsca na obraz mam ograniczenie, po lewej stronie mogę stworzyć maksymalnie 20 Video Tracków. Więc odpada możliwość stworzenia 100 video tracków.

Wpadłem na pomysł by edytować dany obraz na jednym tracku i dodać nałożyć go na inny główny który pokazuję się jako pierwszy, lecz w tym momencie zakrywa mi się obrazek główny (pierwszy który przeleciał) i widać tylko ten nałożony.

Nie wiem jak dodać więcej obrazów. I nie chodzi tutaj o grupy, bo to nic nie da.

@Edit
Używam oryginalnego Sony Vegas 10 pro.
Odpowiedz
Eeee zaraz, Pro nie ma limitu tracków, raczej sprzęt Ci tego nie uciągnie.
Ale możesz zrobić to przynajmniej na dwa sposoby, choć nie jestem pewien, czy Vegas jest w ogóle najlepszym narzędziem do takich zabaw.
1) Renderować pośrdnie warstwy z kanałem alfa i na końcu nałożyć na siebie,
2) zagnieżdżać projekt w projekcie. Czyli robisz np. 20 trackó, zapiszujesz jako veg, potem ten plik veg wciąkasz do projketu i widzisz jako jeden track.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mi sie wydaje ze tu chodzi bardziej o animacje typu zdjecie + przejscie + zdjecie +przejscie + .........+ zdjecie = film A kolega Mikot18 robi to na osobnej sciezce natomiast ograniczenie do 100 trackow ma Sony Movie, a wielu uzytkownikow pisze ze to pro.
Odpowiedz
Studio ma do 10 tracków wideo i 10 audio a nie 100.

Odpowiedz
Witam

Kwestia jest taka,

Mam taki obraz-
http://www.fanpop.com/spots/league-of-le...-wallpaper

I postaci w 1 min mają się pokazywać na czarnym tle tworząc jedną całość, wyciąłem każdą postać po kolei i teraz mają jedna po drugiej wklejać się w czarne tło tworząc całość. Jak to zrobić?

Niestety mam ograniczenia ze strony programu, i zapewne jest jakas mozliwosc by zmiescic wiecej niz 20 obrazow w jednej minucie.
Odpowiedz
Rozumiem, że chodzi Ci o to, by co sekundę pojawił się pasek z postacią? Jakoś po kolei czy losowo?

Odpowiedz
Mikot18 a mozesz podeslac ten projekt na priv bo z tego co piszesz trudno wyczaic o co dokladnie chodzi. Projekt Vegasa + fotki.
Odpowiedz
Nie wiem czy o to chodziło:

10 sekund wstępu, minuta pojawiania się pasków, 10 sekund "ogona".
Paski pojawiają się losowo, nie zwracaj uwagi na timing.
O coś takiego chodziło?
Jeszcze jeden przykład - może być kolejno, np. tak:

Odpowiedz
@Up

Dokładnie o takie coś mi chodziło, ten obrazek co teraz dałem to był przykładowy, mam inny który ma mi posłużyć jako intro. Tematyka jest podobna tylko ustawienie tych postaci troszkę inne. Jest napis na środku i dookoła napisu pokazują się postaci, wszystko mam tylko nie wiem jak ty to zrobiłeś że tyle postaci pokazałeś w jednym momencie. I że każdą widać.

Do tego chce do swojego obrazka dodać efekt przy pojawianiu się postaci i by pojawiały się w nieładzie. Dźwięk też mam już dobrany lecz dalej nie wiem jak to zrobić.

Jak byś był tak miły i mi wytłumaczył, np. na skype. Albo jeśli była by możliwość żebyś mi zrobił takie intro, to by było super. Proszę o ODP. tutaj albo na prv.

Odpowiedz
Intra Ci nie zrobię, ale jeżeli to ma tak działać, to jest to banalne, ale nie zawsze da się tak oszukać :).
Wykorzystałem do tego 1 ścieżkę i trzy obrazki.
1. Obrazek z logiem (który sobie przygotowałem z tego co podałeś):

2. Obrazek docelowy

Następnie umieściłem je na jednej ścieżce i nasunął na siebie by utworzyły przejście - transition.
Potem zmieniłem domyślny tryb tegoś przejścia z przenikania na zaczarowanego Gradient wipe i jako mapę dodałem obrazek który sobie zrobiłem na podstawie obrazka docelowego, a wyglądał on tak:

No i to wszystko. Jak szarość pasków wpływa na pojawianie się obrazu odsyłam do dokumentacji programu, żebyś nie miał za łatwo :)
Naprawdę warto zaprzyjaźnić się z tym może mało efektownym ale czasem niezmiernie przydatnym narzędziem.

Odpowiedz