Nie działa mi resampling
Na początek: nie dałem tego tematu do działu "efekty", bo tam wogóle nie mogę dodawać tematów... dlaczego? 0_0

A teraz do rzeczy:

Wrzucam klip który ma 30fps na timeline, w jego właściwościach ustawiony jest smart resample. Renderuje bez żadnych efektów. Po renderowaniu obraz jest rozmyty. ok.

Teraz wrzucam na timeline klip który ma 250fps, wszystkie ustawienia tak jak przedtem, renderuje ten klip do 60fps, i po renderowaniu w klipie wyjściowym - nie mam rozmycia. Ostre statyczne klatki, resampling nie zadziałał.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, w pomocy nie zauważyłem żeby ten problem był opisany.
Odpowiedz
1. Nowi pisza tylko w tym dziale.
2. Jak masz plik wejsciowy 30fps to plik wyjsciowy tez powinien miec 30fps. Nie renderuj z szybkoscia np. 60fps jak masz plik 30fps.
Odpowiedz
nie nie, źle mnie zrozumiałeś, jak wrzucałem klip 30 to renderowałem do 30 też...
a jak wrzucam klip 250 i renderuje do 60 (więcej niż 100 niestety się nie da) to resampling nie działa

Odpowiedz
Jakbyś zgodnie z regułami forum podawał wszystkie dane - ustawienia projektu, parametry klipów i parametry renderu to może coś więcej by ktoś pomógł.
Nie do końca rozumiem, czego oczekujesz i czy wiesz co robi resampling. Ale jak koniecznie chcesz resamplować to jest jeszcze opcja force resampling...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Klipy to nieskompresowane avi, trwaja po około 4 sekundy każdy. Jeden waży od 4-8gb. Mają 250fps. Klipy pochodzą z gry komputerowej w której "obraz jest w szybkim ruchu", a od resamplingu oczekuje upłynnienia video.
Przykładowo dodaje klip na timeline w rozdzielczości 1920x900, dodaje korekcje kolorów itp... ustawiam resampling na smart (ogolnie nie działa przy smart i force). całość renderuje do 60fps, quality na prewiev, dźwięku nie kompresuje. Wszystko działa poza tym, że klatki na wyjściowym video nie są rozmyte.

Jakbym coś ważnego pominął to proszę powiedzieć

Aha, zapomniałem jednej ważnej rzeczy dodać:

jak dodaje klip 250fps i po wyrenderowaniu nie ma rozmycia, to jest ono cały czas wyraźnie widoczne na poglądzie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości