preview się zapycha?
oglądając pliki w podglądzie (czy to mp4 czy mts) mam wrażenie, że preview
podgląd się niejako zapycha (oglądam w jakości draft lub preview), po jakimś czasie zaczyna się zacinać i muszę przestawić na inną jakość, żeby potem móc powrócić do poprzedniej jakości podglądu, ktoś coś w tym temacie?

pozdrawiam
Odpowiedz
Ile masz pamieci i jak jest ustawiona w Vegasie?
Odpowiedz
4 gb,
ustawiony jest maks - 1024 mb
Odpowiedz
(04-11-2012, 14:51)czuczkowski napisał(a):  4 gb,
I wlasnie dlatego ci sie zapycha. Ustaw wartosc domyslna i po problemie. A swoja droga po co 90% userow z uporem maniaka grzebie wlasnoe w tym ustawieniu nie majac bladego pojecia co robi
Sorki za pisownie ale stukam zfona
(04-11-2012, 14:51)czuczkowski napisał(a):  4 gb,
I wlasnie dlatego ci sie zapycha. Ustaw wartosc domyslna i po problemie. A swoja droga po co 90% userow z uporem maniaka grzebie wlasnoe w tym ustawieniu nie majac bladego pojecia co robi
Odpowiedz
dzieki, spróbuje, a swoją drogą - to od czego jest ta funkcja?
myślałem, że tą wartością przydziela się ile vegas może sobie na preview pamięci zagarniać z całej puli, the bigger the better;) jednak źle myslałem?
Odpowiedz
Dokaldnie to jest problem, ustaw z automatu problem powinien zniknac
Odpowiedz
Cytat:jednak źle myslałem
No tak formalnie to myślałeś dobrze - dużo dla RAM Preview - płynniejszy podgląd.
Nie mniej Vegas jak każda aplikacja (a już szczególnie multimedialna a już szczególnie korzystajaca z .NET) do swej pracy też chce RAM. I im więcej tym lepie. Więc jak z 4GB które masz zarezerwujesz 1 dla dynamic preview, zostanie Ci 3, którymi musi się Vegas podzielić z systemem i wszystkim, co mniej lub bardziej jawnie jest uruchomione.
Jak będziesz miał 16GB to możesz sobie ustawić nawet i 2GB na preview. W innym przypadku zdaj się raczej na wartości domyślne, a przy końcowym renderze nawet zredukuj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-11-2012, 19:53)efix napisał(a):  Jak będziesz miał 16GB to możesz sobie ustawić nawet i 2GB na preview. W innym przypadku zdaj się raczej na wartości domyślne, a przy końcowym renderze nawet zredukuj.
Nie jest tak do konca, zauwazylem ze generalnie domyslnie ustawia sobie ok 10% wartosci Ram'u, ale to tez nie jest regula (jak mialem 8GB bylo cos ok 125Mb). U mnie jak ustawisz wiecej niz domyslnie nawet 500Mb to obraz tez sie zacina, a przy ustawieniu np 10GB zaskakujace ze wogole chodzi. A wiec przy 20GB + 20GB virtualnej ma domyslnie ustawione 200Mb i nie ma zadnego problemu.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości