Polaczenie m2t z AC3
Witam, jest to moj pierwszy post.
Moje pytanie jest po czesci zwiazne z funkcjonowaniem Architekta, gdzie juz po 5 dniach problemow z renderingiem do BluRay musze szukac innego rozwiazania. Problem w tym ze o ile Architekt doskonale sobie radzi z DVD (nawet wprowadzajac zmiany po wyrenderowaniu filmu, kolejny render trwa kilka minut) Niestety z BluRay sprawa dosc skomlikowana. Kazda ewentualna poprawka skutkuje ponownym renderem ktory trwa u mnie az 6 godzin. Sam film w Vegasie renderuje sie ok 45 minut (1godzina filmu)
I tutaj prosba. Jako ze plik eksportuje z Vegasa do .m2t a osobo mam plik AC3 nie znalazlem zadnego programu ktory umialby polaczyc plik .m2t z AC3. W odwrotna strone z .m2ts jest programow bardzo duzo, nawet pozwalajacych na mieszanie i dodawanie sciezek audio.
Czy zna ktos jakis program aby te dwa pliki ze soba polaczyc. Plyte BluRay mam zakonczona, w tej chwili musze podmienic tylko jeden film :(
Odpowiedz
TsMuxer połączy.

Co do samego Architecta, to przygotuj pliki, zgodne z BlyRay, których DVD Architect nie będzie musiał rekodować. Wtedy każda poprawka, to (w zależności od tego, co DVD Architect musi przeliczyć) - od kilku sekund, do kilku minut. Ale podstawa to taki render w Vegasie, którego nie trzeba będzie ponownie przeliczać w DVD Architekcie.
Odpowiedz
TsMuxer w tym przypadku podaje mi info "Can't detect stream type. File name"nazwapliku"." Moze to byc powodem ze mam ustawione CBR stale a nie VBR! Ale to nie powinno byc przyczyna, tak mi sie wydaje. Dlatego tez napisalem tutaj bo mi juz rece opadly.
Co do samego Architecta, chyba nie jest tak jak piszesz, bo mam ten sam projekt (zadnych zmian) jedynie podmiana filmu "A" na film"AA" ktory ma jedynie wprowadzone wenatrz zmiany. Ale ani menu ani wstep nie sa ruszone. A tu Architect na nowo mi renderuje kazde menu, kazdy dodatek ktory wczesniej ani pozniej nie byl ruszony! To co napisales zgodze sie z Toba ale z DVD jest tak jak piszesz. Rowniez jak dasz plik mpeg zgodny ze standardami to Architect praktycznie go nie rusza, a caly rendering DVD trwa u mnie ok 25-30 minut.
Stad tez nawet jesli wyeksportuje z Vegasa plik .m2ts, sytuacja sie powtarza, na nowo robi calosc od zera.
Odpowiedz
mateuszszar aby nie miec watpliwosci, zrobilem test, pozostawilem wszystkie pliki nie zmienione wstep, menu i podmienilem sam film m2t na taki sam m2ts (czyli tak jak sugerowales, plik zgodny z Bluray). Efekt film juz renderuje sie 3,5 godziny, w czym 2.5 godziny renderowal samo menu.
Co wiecej film wyeksportowalem w Vegasie do m2ts. I aby na nowo nie renderowac podmienilem pliki w katalogu STREAM czyli 0005.m2ts na (nowy poprawiony o tej samej dlugosci i tym samym bitrate) i tej samej nazwie 0005.m2ts. Roznica pomiedzy nimi byla w wielkosci oryginal mial 13,5GB poprawiony 13,55GB (wsadzilem ten sam plik dzwiekowy ale z mniejsza kompresja). Wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia! Jaki jest efekt po podmianie i nagraniu na plyte wstep i wszystkie menu dzialaja bez problemu. Film niedziala! Tzn dzwiek jest ok, obraz czarny, a licznik w odtwarzaczu stoi. Czy zna ktos jakies narzedzie ktore by poprawilo nadpisany plik (bez utratu ustawien menu itp)?
Odpowiedz
Nigdzie nie pisałem, żeby do DVD Architecta pakować M2TS...

Plik zgodny z DVD Architect'em, to taki, którego program nie będzie musiał przekodowywać.
Jak go rozpoznać?
Po kliknięciu w "Optimize Disc" zobaczysz odfajkowany plik.

Jeśli Twój materiał jest przeliczany na nowo - nic dziwnego, że komputer sie poci kilka godzin.
Odpowiedz
Moze nie napisales bezposrednio (zgadza sie), ale jakos nie umie utrafic w plik ktorego by Architec nie konwertowal.
W helpie masz takie cos
"The AVC, MainConcept MPEG-2, AC-3, and Wave/Wave64 encoders provide templates that, if used without any modifications, result in files that do not require any recompression (unless the file size is too large to fit on a disc)."
Czyli moj/e plik/i sa zgodne z tym co podaje help. Wiec gdzie popelniam blad? Bo jak juz wczesniej napisalem opadly mi rece.
A sytuacja wyszla przypadkiem. Wczesniej nie musialem sie tym przejmowac bo konczylem film i zapominalem o sprawie. Tym razem musialem wykonac jeden film w kilku wersjach (ale dlugosc pozostawala bez zmian)
Jesli mozesz jaki format mam wyeksportowac aby Architect mi go ponownie nie przetwarzal?
Odpowiedz
A nie wpadłeś przypadkiem na to, aby wybrać template w Sony Vegas z dopiskiem: Blu-ray (dla MPEG2/Sony AVC), lub AVCHD (dla Sony AVC).

Przeanalizuj, co jest ustawiane domyślnie, i tak samo ustawiaj projekt w DVD Architekcie.
Ps. Częstym błędem jest rendering 25p (dla 1920x1080) pod Blu-ray, który niestety nie jest wspierany (nie wchodzi w skład standardu - co mnie osobiście dziwi...).
Przy okazji wycinek z HELPA... tak w temacie rodzajów plików, których nie możesz "utrafić"...

Cytat:Rendering Files for Your Project

To ensure that your project preparation and burning process goes smoothly, you should attempt to save your media files in the supported formats prior to bringing them into your DVD Architect Pro project. DVD Architect software supports a wide variety of file formats, but some will require transcoding or recompression by the project-preparation process, lengthening the amount of time needed to complete this operation, and possibly resulting in degradation of quality.

The AVC, MainConcept MPEG-2, AC-3, and Wave/Wave64 encoders provide templates that, if used without any modifications, result in files that do not require any recompression (unless the file size is too large to fit on a disc).

The settings to produce media files that do not require recompression follow.

i jeszcze polecam rozdział: "Media File Settings for Blu-ray Disc Projects" w HELPIE [F1]
Odpowiedz
Wiem o czym piszesz, wlasnie uzywam template w Sony Vegas, a skoro moj plik wejsciowy to HDV to wyjsciowy jest Blu-ray 1440x1080-50i, 25Mbps video stream, lub Blu-ray 1920x1080-50i, 25Mbps video stream. Natomiast w Architekcie mam ustawione MPEG2, Bit rate 25Mbps, aspect 16:9, resolution w przypadku pierwszym 1440x1080, w drugim 1920x1080 i mysle ze to co najwazniejsze to Frame rate jest 25.000 interlaced. A wiec o podmianach, czy zamianach czy bledach raczej nie ma mowy, moze niedouczenie ...
Odpowiedz
W "Optimize Disc", twój film jest odfajkowany?
Jak na screenie, który dałem wcześniej...
Odpowiedz
Ja rozumie co do mnie piszesz, wiem tez ze zgodnie z Twoim screenem powinno byc odfajkowane, u mnie oczywiscie NIE JEST. Takze napisales o uzywaniu template z Vegasa, powyzej napisalem jakie mam ustawienia, napisalem rowniez jakie sa w Architekcie. Zgodnie z helpem powinno zadzialac - nie dziala. Jeszcze jutro przygotuje jakies 10 minutowe przyklady i sprobuje cos podzialac i napisze gdzie byl albo jest problem. Ale nasuwa sie wiec jeszcze jedno uwaga pomijajac render samego filmu. Skoro jak wczesniej wspomnialem, renderujac DVD ponownie, ale np dodajac dodatkowe menu, Architekt renderuje tylko dodatkowe menu. W przypadku BluRay jedzie od zera z kazdym menu. Czyli poprostu "tak ma"?!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości