Skaczący/przerywający obraz i dźwięk po renderingu
Na samym starcie napiszę, że szukałem rozwiązania zarówno tutaj jak i poprzez google. Niestety z mizernym skutkiem.

Problem widać gołym okiem na załączonym filmiku:

Jestem po instalacji nowego systemu (Win7 Ultimate). Korzystam z Sony Vegas Pro 11.0. Mam zainstalowany K-Lite Mega Codec Pack 8.6.0.
Wcześniej korzystałem z WinXP oraz SV Pro 10.0. Nie miałem wtedy tak dziwnych problemów.
Z całą pewnością nie leżą w ustawieniach renderowania, ponieważ zawsze z takimi pracowałem, przed zmianą systemu operacyjnego. Dodam też, że problem również występował przed instalacją kodeków.

EDIT:
Dodatkowo nie mogę zaimportować AVI do SV. xP
Mam niesamowicie bogatą kolekcję Trailer Music. Liczy ona ponad 34 000 utworów. XD
Odpowiedz
Również mam problem, ze skaczącym obrazem z lustrzanki po randerowaniu. Proszę o jakieś rozwiązanie, albo wskazówke chociażby co może byc nie tak. Konfiguracja j.w., filmy w foramacie .mov - randeruje do wmv

Umieszczam film(ten kolegi wyżej usunięty;/) - tak wygląda u mnie film po randerowaniu - przed jest okej:

Odpowiedz
Ludkowie, kiedy sie do k.. nędzy nauczycie podawać wszystkie informacje? Jaki build Vegasa, jakie ustawienia renderu, JAKA KARTA GRAFIKI i jak ustawione opcje wspomagania GPU w opcjach Vegasa i w renderze? Ustawienia renderowania i projektu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
////
System operacyjny: Windows 7 Ultimate (64bit)
Vegas 11.0 pro 64bit
Ustawienia randerowania: WMV: opcja 6.4 mbps HD 1080-24p Video
Ustawienia projektu: HD 1080-24p (1920x1080; 23,976 fps) - reszta bez zmian
Grafika: Sapphire Radeon HD6850
Kodeki: K-Lite Codec Pack 8.6.0 (64bit)
Odpowiedz
Sterowniki masz co najmniej w wersji 11.7? Efekt wystepuje zarówno przy włączonych mechanizmach wspomagania w opcjach Vegasa?

Odpowiedz
Sterowniki wszystkie regularnie aktualizuje. Mechnizmy wspomagania są włączone.

Dodam że nie wiem jak sprawa się ma przy innych niż mov fomrmatach gdyż wogóle nie moge zimportować ich do Vegasa (np. AVI).
Odpowiedz
To wyłącz wspomaganie (to w opcjach) i sprawdź, czy robi się tak samo. AVI tak jak mov jest kontenerem, czy się odtworzy zależy od kodeków w systemie i/lub odpowiednich bibliotek w Vegasie.
Jak nie masz (efekt - np. jest audio, ale brak wideo, czarny obraz) - to trzeba doinstalować. Odpowiednie do filmu, jaki obrabiasz.

Odpowiedz
Dzięki wielkie! Pogrzebałem w tym wspomaganiu i faktycznie - przestało się przycinać :) I tu pytanie - mam zostawić wyłączone czy jakos usiłowac to naprawić? Czy wspomaganie wpływa jakoś na jakość randerowanych filmów? Co do kodeków - myślałem że w K-LITE są zawarte już wszystkie i nie powinno być żadnych problemów.
Odpowiedz
W systemie jest kodeków "5 na krzyż". Resztę sobie trzeba doinstalować, pewne formaty Vegas obsługi swoimi bibliotekami.
Co do tej funkcji - Vegas 11 ma błędy, ogólnie temat wykorzystania GPU przez różne aplikacji jest dosyć skomplikowany i firmy tak sobie z tym radzą, zwłaszcza, że często jest to wypadkowa mieszanki np. program podstawowy+wersja sterownika (w przypadku AMD niekoniecznie najnowsze=najlepsze)+specyficzna funkcja jakiejś biblioteki.
W twoim przypadku do momentu wydania poprawionej wersji Vegasa (na razie nie słyszałem o poprawkach tego błędu) metoda pracy jest taka: pracujesz normalnie z włączonym wspomaganiem GPU (zresztą możesz sprawdzić czy ma to jakiś wpływ na preview, jeżeli nie - wyłącz), a w momencie finalego renderigu WYŁĄCZ.

Odpowiedz