Problem z doborem formatu zapisu
Witam, Rozpocząłem swą przygodę z montażem filmów nakręconych amatorsko (wypady wakacyjne, ferie, itp) Dziś edytowałem swój pierwszy film posklejałem dodałem podkład muzyczny itd. mniejsza o to. Gdy nadeszła pora do zapisu pojawiły się duże schody. Kilkakrotnie konwertując film zgrywając go i testując na telewizorze albo nie dało się odczytać pliku albo był nie zadowalającej jakości dodam że oryginał nagrany jest w formacie MPGE4 kamerą sony HDR-CX155E.
Proszę o pomoc w jakim rozszerzeniu zapisać film.
Odpowiedz
Ale czekaj, konwertowałeś plik jeszcze przed wsadzeniem go do projektu? Czy chodzi o sposób na rendering? Jeżeli plik jest w MP4 to ja bym konwertował do Sony AVC (720 albo 1080 jesli chcesz na TV oglądać).
Odpowiedz
(04-07-2012, 10:15)Padro Productions napisał(a):  Ale czekaj, konwertowałeś plik jeszcze przed wsadzeniem go do projektu? Czy chodzi o sposób na rendering? Jeżeli plik jest w MP4 to ja bym konwertował do Sony AVC (720 albo 1080 jesli chcesz na TV oglądać).

Plik oryginalny jest w formacie MPGE4 w takim nagrała go kamera.
Odpowiedz
Więc renderuj go tak: http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/ tylko ustaw bitrate na podobny, jaki masz na kamerze :)
Odpowiedz
Bitarate- czyli szybkość klatek dobrze rozumiem? Zrobiłem wszystko jak w poradniku, obraz na telewizorze jest 1/4 całkowitego obrazu wyświetlany na środku. Jakością też nie grzeszy
Odpowiedz
(04-07-2012, 11:29)marcin_730 napisał(a):  Bitarate- czyli szybkość klatek dobrze rozumiem?
Nie szybkość walenia pałą w bęben
link
Odpowiedz
(04-07-2012, 19:22)walerka napisał(a):  
(04-07-2012, 11:29)marcin_730 napisał(a):  Bitarate- czyli szybkość klatek dobrze rozumiem?
Nie szybkość walenia pałą w bęben
link

kolega jakiś nie wyżyty... Jest to forum publiczne i prosił bym o odrobinę kultury w imieniu administratorów .

A innym dziękuję za pomoc lecz wydaje mi się że nic z tego nie będzie, filmy został nagrany w zbyt niskiej rozdzielczości (720x480) mimo iż na oryginalnym filmie wyświetlanym na telewizorze jest wszystko ok. To po edycji filmy robi się nieciekawie. Przestawiłem kamerę na HD HQ i myślę że przy następnej edycji powinno być dużo lepiej.
Odpowiedz
Oczywiście jeśli chcesz odtwarzać film na telewizorze fullHD i masz możliwość nagrania w rozdzielczości 1920x1080 to powinieneś z tej możliwości skorzystać. Na TV Sony obraz z kamery SD wyglądał całkiem przyzwoicie przed obróbką, ale wątpię, że to samo byłoby po niej.
Odpowiedz