Wychodzenie tekstu zza obiektu.
Witam.

Mam dwa problemy. Pierwszy problem polega na tym, że chcę zrobić taki efekt, że tekst wychodzi z danego obiektu. Tak jak jest tutaj od 5:06 do 6:17
.

Drugi problem dotyczy pluginu Lens Flare. Chciałbym uzyskać taki efekt jak na tym filmie
.
Czy ten efekt jest na pewno utworzony przez plugin Lens Flare ?
Mi się na razie udało zrobić takie coś
. Jeżeli to wszystko pokrywa ten sam plugin, to może polecicie mi jakieś dobre ustawienie, tak aby wyszło jak z intrem Aquul.

Z góry dzięki.
Odpowiedz
Co problemu nr 1 - przecież tak jest pokazane jak to zrobić. Chyba bardziej łopatologicznie nie można.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Trochę właśnie tego nie rozumiem, bo ja mam ruchome tło, więc nie mogę tam wstawić obrazu (snapshot).
Odpowiedz
Obraz (mówisz pewnie o tej żółtej kresce) jest tylko ozdobnikiem.
Masz warstwę z tym "wychodzacym" obiektem a pod nią tło.
Efekt "wychodzenia" to po prostu nałożona maska, którą możesz sobie zrobić używając pan/crop i tam na dole "mask". Maska zasłania cześć warstwy, obraz wysuwa się spod niej.

Odpowiedz
(04-05-2012, 13:07)Mr.Robson napisał(a):  Chciałbym uzyskać taki efekt jak na tym filmie
.

Pod filmem masz nawet podany adres strony z której możesz ściągnąć projekt tego intra. Ściągniesz, zobaczysz, dowiesz się.
Odpowiedz
Może pomyślicie, że jestem leniwy.

Tak to wygląda: [Obrazek: 13zwvl.png]

i jakby ktoś mógł napisać co od tej pory robić. No chyba, że coś źle zrobiłem do tej pory.

Rozumiem, że nie będziecie mi tłumaczyć jak jakiemuś dziecku (powinienem się już skapnąć o co chodzi), no ale cóż, pytam dalej.
Odpowiedz
Ty, a zrób jak radzi Pinto, ściągnij ten projekt i zobacz jak to jest zrobione. Obrazek który wrzuciłeś absolutnie nic nie mówi.

Odpowiedz
Ale Pinto chodziło o ten mój drugi problem, czyli Lens Flare.
Odpowiedz