AVCHD do DVD w Vegas pro 10
Dzień dobry

Korzystam z triala pro10 i program wydaje się być przyjazny.
Przed zakupem softu chciałbym się dowiedzieć jak generalnie sobie on radzi
z konwersją AVCHD -DVD.

Możecie napisać parę słów na ten temat ?
Czy wrzucacie pliki AVCHD do programu który je odpowiednio przygotuje
i dopiero potem montujecie w Vegasie ?

Jakie efekty video stosujecie w SVP, żeby zminimalizować negatywne skutki konwersji do DVD ?
(Chodzi mi o wyostrzanie, itp.)

Odpowiedz
Witam.Vegas ze skalowaniem z HDV do SD radzi sobie przeciętnie(podobnie jak premiery do cs4 włącznie).
Odpowiedz
Sorry ale rozwalają mnie takie listy. "Korzystam z triala" (...) przed zakupem softu :) (...) chcę spytać jak sobie radzi z czymś tam.
Chyba jestem już za stary na zrozumienie tej filozofii.
Jeżeli chcę wydać ponad 2 tyś. złotych na soft który "wydaje się przyjazny", mam do dyspozycji triala o pełnych możliwościach, to pierwsze co zrobię, to po prostu spróbuję, jak sobie radzi. A potem będę pytał, czy może inne rozwiązanie da lepszy efekt tak, by osiągnąć dobry stosunek jakości do ceny.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mam inne podejście do sprawy.
Zawsze warto dowiedzieć się co mają do powiedzenia ludzie siedzący dłużej w programie.
Oczywiście nic nie zastąpi własnoręcznych testów i takie też wykonałem.

Skoro już zahaczyłeś o kwestie finansowe to może podpowiesz mi co chodzi z wersją Pro 10 dostępną na allegro za 1000 zł , jest to jakiś niepewny soft ?
(pisałeś o cenie powyżej 2 tyś)

Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi z wersją za 1000 zł. Czasem jest to wersja "z kamerą", OEM, czyli zasadniczą nie do odsprzedaży (jakby się ściśle trzymać umowy). Ale może ktoś ma np. z konkursu jakiegoś czy coś.
W każdym razie zacznijmy od tego, że Vegas 10 jest już nierozwijany (i nie będą wychodzić do niego już żadne poprawki) i jego kupno mija się z celem, chyba, że planujesz upgrady (systematyczne...). Wersja 11 Pro kosztuje 542,95 euro, czyli jakieś 2200 zł plus VAT. Jak dobrze poszukasz, wyłapiesz promocje to złapiesz nawet za 1800.

Odpowiedz
Najabardziej opłaca się kupić jakiegoś Sony Vegas Studio i czekać na promocję z crossgradem do Vegasa Pro :)
Odpowiedz
O oczywiście polować na okazje z cyklu Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie, pierwsze tygodnie po zmianie wersji i różne jednodniowe okazji - ale trzeba pilnować na stronie sony czy fejsie. Ale warto też potargować z naszym dystrybutorem. Dzwonić, pytać, negocjować, może jakaś podstawa do crossgrade.

Odpowiedz
Dzięki za info, gdyby dało radę z tej promocji -70%, to będzie niezły prezent.
Odpowiedz
No o takiej promocji to nie słyszałem :)

Odpowiedz
Jakieś 850 zł
Odpowiedz