dvd architect-ustawienia projektu
Witam.
Mam ukończony projekt w dvd arch 5,2 pro. Po wypaleniu go na płytce wszystko razem z menu wygląda ładnie na kompie z win7 (poza minimalnymi zacięciami między przełączaniem stron menu)
O wiele większy problem pojawia się gdy odpalam te płytkę na odtwarzaczu dvd (próbowałem na dwóch modelach) wtedy już samo intro zacina się i przeskakuje,a co dopiero animowane przejścia.
Pytanie:Czy jest możliwość zastosowania takich ustawień projektu które pozwolą na bezproblemowe odtwarzanie płyty na wszystkich odtwarzaczach dvd oraz komputerach ???
Podczas pracy nad płytą korzystałem z poradnika-
http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Nie przesadziłeś z bitratem? Albo jakimiś ustawieniami GOP itd.? Próbowałeś na innej nagrywarce? Zrób ISO i wypal u kogoś.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-30-2012, 9:30)efix napisał(a):  Nie przesadziłeś z bitratem? Albo jakimiś ustawieniami GOP itd.? Próbowałeś na innej nagrywarce? Zrób ISO i wypal u kogoś.

A od jakiej wartości twoim zdaniem zaczyna sie przesada?
Mam nadzieje że nie przesadziłem:)A o co chodzi z ustawieniami GOP? Na innej nagrywarce nie próbowałem moja działała dotychczas dobrze.
Dla rozjaśnienia sytuacji przesyłam parametry plików wideo,które zastosowałem do materiałów w projekcie,oraz ustawienia samego projektu-[Obrazek: ustawieniaprojektuustaw.png]

Przestudiowałem raz jeszcze twój artykuł Ef iksie.Rozmyślam czy brać się za wyrenderowanie wszystkich plików w projekcie dvd do formatu o mniejszy bit rate.Tylko zastanawiam sie czy ta kupa roboty ma sens?? nie byłoby prościej tylko w project proporties dvd architecta zmienć bitrate na mniejszy??
Acha i na co ma wpływ w ustawieniach renderu vegasa zaptaszenie okienka- insert sequence header before every gop ??????dołączam w razie czegoś obecne ustawienia renderingu plików wejściowych do dvd arch-[Obrazek: ustawieniarenderingupli.png]
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Vegas nie jest idealnym programem i ma szereg ograniczeń, niektóre może i głupie, ale się sprawdzają. M.in. twórcy bazują na tym, że skoro jakaś grupa producentów umawia się na jakieś parametry, to znaczy, że wszystko zrobione zgodnie z wytycznymi powinno działać wszędzie równie dobrze. Jeżeli specyfikacja DVD mówi jasno, że łącznie strumień audio plus wideo nie może przekroczyć 9,8 a ty samego wideo masz 10,5 to o czym mowa? Jasne, im nowsze urządzenie tym lepiej sobie radzi. Ale standard to standard.
Generalnie jak ktoś dogłębnie nie przestudiował to oprócz bitrate'u lepiej niech nic nie tyka. Może nie są to ustawienia najlepsze, ale za to bezpieczne.
Cytat:Rozmyślam czy brać się za wyrenderowanie wszystkich plików w projekcie dvd do formatu o mniejszy bit rate.Tylko zastanawiam sie czy ta kupa roboty ma sens?? nie byłoby prościej tylko w project proporties dvd architecta zmienć bitrate na mniejszy??
Proponuje zacząć od rozmyślań nad tym, co to właściwie jest bitrate.
Jasne, możesz zmienić to w DVDA. Tylko zgadnij, co on wtedy zrobi.

Odpowiedz
Co zrobi wtedy DVDA?? no wydaje mi się że będzie to o wiele dłużej zapisywał/kodował.Tak dobrze myślę? bo jak chodzi tylko o to to nic strasznego:)
Co do tego 10,5 to nie rozumiem dlaczego w media info pokazuje takie dane, skoro w ustawieniach renderingu zaznaczyłem tak jak widać na screenie 9,8.
No i tego że specyfikacja techniczna DVD mówi że ta maxymalna wartość 9,800 kb/s odnosi sie do video i audio łącznie to nie wiedziałem.
Myślałem że video może mieć te swoje 9,800kb/s a audio osobno przykładowo 224kb/s.Teraz już to zapamiętam.

No i spróbowałem wypalić projekt na płycie po zmniejszeniu bitrate w DVDA na 8,000kb/s.
Teraz już na odtwarzaczu filmy się w ogóle nie tną.Jedyna lipa to długie myślenie odtwarzacza przy przejściach pomiędzy stronami.Strasznie to psuje efekt moich przejść nad którymi siedziałem ponad miesiąc :(
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
(03-30-2012, 19:59)beente napisał(a):  Jedyna lipa to długie myślenie odtwarzacza przy przejściach pomiędzy stronami.Strasznie to psuje efekt moich przejść nad którymi siedziałem ponad miesiąc :(
A znasz jakiś odtwarzacz, który nie tnie podczas przejść między filmami?
Odpowiedz
Cytat:Co zrobi wtedy DVDA?? no wydaje mi się że będzie to o wiele dłużej zapisywał/kodował.
Jeżeli to, co zakodowałeś w Vegasie nie gryzie się z tym, co przygotowałeś wcześniej, to Architect tego nie tyka w ogóle i przeliczy sobie tylko np. menu, grafiki itd. Ale jak mu każesz zmniejszyć bitrate wojego filmu, to on to będzie przeliczał jeszcze raz. Co raz, trwa, dwa jest destrukcyjne dla obrazu, tracisz na jakości.

Odpowiedz
(03-30-2012, 22:44)efix napisał(a):  
Cytat:Co zrobi wtedy DVDA?? no wydaje mi się że będzie to o wiele dłużej zapisywał/kodował.
Jeżeli to, co zakodowałeś w Vegasie nie gryzie się z tym, co przygotowałeś wcześniej, to Architect tego nie tyka w ogóle i przeliczy sobie tylko np. menu, grafiki itd. Ale jak mu każesz zmniejszyć bitrate wojego filmu, to on to będzie przeliczał jeszcze raz. Co raz, trwa, dwa jest destrukcyjne dla obrazu, tracisz na jakości.
No dobra to czyli... mając w projekcie DVDA pliki wideo o bitrate 9,800kb/s
a owy projekt ustawiony na bitrate 8,000kb/s
uzyskam po wypaleniu tego gorszą jakość niż gdyby pliki wejściowe miały tak samo jak projekt te 8,000kb/s ???
Napisz prosze o co chodzi z tym okienkiem w opcjach renderingu vegasa-"insert sequence header before every gop" lepiej mieć to zaznaczone przy przygotowywaniu materiału wejściowego do DVD architect??

(03-30-2012, 22:28)Pinto napisał(a):  
(03-30-2012, 19:59)beente napisał(a):  Jedyna lipa to długie myślenie odtwarzacza przy przejściach pomiędzy stronami.Strasznie to psuje efekt moich przejść nad którymi siedziałem ponad miesiąc :(
A znasz jakiś odtwarzacz, który nie tnie podczas przejść między filmami?

Po prostu nie myślałem przy pracy nad przejściami o tym w ogóle.I sie lekko rozczarowałem.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Cytat:No dobra to czyli... mając w projekcie DVDA pliki wideo o bitrate 9,800kb/s a owy projekt ustawiony na bitrate 8,000kb/s
uzyskam po wypaleniu tego gorszą jakość niż gdyby pliki wejściowe miały tak samo jak projekt te 8,000kb/s ???
Tak, ponieważ kodowanie do mpeg2 ze swojej natury jest mocno destrukcyjne. I za każdym razem kiedy przekodowujesz taki obraz, niszczysz go coraz bardziej.
Zasada jest prosta - podczas obróbki pracujesz o ile to możliwe na mało stratnych kodekach, bazujących na kompresji wewnątrzklatkowej lub oczywiście bezstratnych. Dopiero finał renderujesz to formatu dystrybucyjnego jakim jest mpeg2.
Oczywiście - być może powtórne przekodowanie przez DVDa materiału będzie dla Ciebie akceptowalne - to wtedy zlej to po prostu.
Każdy ma inne wymagania.
Wczoraj czy przedwczoraj ktoś wrzucił link do tutka opisującego jak zrobić perfekcyjny DVD przy pomocy AviSynth i parunastu innych rzeczy. Możesz porównać jakość.
Cytat:nsert sequence header before every gop
Jak przygotowujesz materiał na płytę DVD to niekoniecznie musisz tę płytę robić w DVD Architect. Niektóre programy tego wymagają po prostu (nagłówek sekwencji GOP przed każdą sekwencją).

Odpowiedz
Ok dzięki za cenne wskazówki.
Wiesz może dlaczego po wypaleniu projektu na płycie i wrzuceniu jej do kompa za pierwszym razem odtwarza sie ładnie od początku razem z intrem,a gdy wrzucam tą płytke po raz kolejny to intro jest pomijane i od razu wyświetla sie menu??
I czy jest możliwość zabezpieczenia płyty przed kopiowaniem jej?? tak jak w filmach z wyporzyczalni??
Kombinowałem w zakładce copy protection ale bez efektu,pliki na płycie można bez problemu kopiować.załączam screena z moją konfiguracją w tej zakładce-
[Obrazek: 14363462.jpg]
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości