Lampa LED do kamery
Czy stosując lampę LED z płynną regulacją siły światła oraz barwy mogą czekać na mnie niespodzianki z barwą oraz z płynnością nagranego materiału?
Odpowiedz
(03-29-2012, 19:39)Ciekawskodociekliwy napisał(a):  Czy stosując lampę LED z płynną regulacją siły światła oraz barwy mogą czekać na mnie niespodzianki z barwą oraz z płynnością nagranego materiału?
A konkretnie co masz na myśli?
Odpowiedz
(03-29-2012, 20:19)walerka napisał(a):  
(03-29-2012, 19:39)Ciekawskodociekliwy napisał(a):  Czy stosując lampę LED z płynną regulacją siły światła oraz barwy mogą czekać na mnie niespodzianki z barwą oraz z płynnością nagranego materiału?
A konkretnie co masz na myśli?
Oświetlenie ledowe nie oddaje wiernie kolorów, np, niebieski może wyglądać jak szary.
Regulacja barwy światła jak jego jasności realizowana jest elektronicznie i nie wiem czy w związku z wyjdzie podobny efekt jak przy kręceniu w świetle świetlówek lub rtęciówek
Odpowiedz
Lampki ledowe do 200zł ( czytaj chińska tandeta ) według mnie nie nadają się do niczego. Trochę ten temat przerabiałem i niestety trzeba za porządną zapłacić od 700zł w górę. Ja mam taką
link
ale zaznaczam że wymieniłem w niej diody na barwę ciepłą i dają mi temp około 2800-3000K i daję lampka radę poprawnie odwzorować temp. halogena bez żadnych filtrów. Natomiast przymierzam się do NESKE Multicolor II
tylko ten koszt.
Odpowiedz
Oj coś ten drugi LINK nie działa. Za polskie LEDy trzeba zapłacić ok. 1500 zł. natomiast za chińczyka CN240 ok.600 zł.
Odpowiedz
No tak tylko cn 240 to strasznie duży klamot
Jak już coś w tej cenie to coś trochę mniejszego i lżejszego
link
Odpowiedz
Aby nie mieć problemów to tylko wyroby DODOLIGHT oraz Kino Flo , ale jaka ich cena..... lepiej nie mówić zresztą można wypożyczyć sprzęt w JJW Prowimax.
Ato cowystępuje o czym można przeczytać na forach i sklepach z zaopatrzeniem dla fanów filmowania to takie mniej lub bardziej udane zabawki , ze lepiej pozostać przy halogenie - tak twierdzą zawodowcy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości