wycinanie dźwięku tłumu z materiału video w Vegasie 11
Witam!

Mam dość dobry mikrofon zewnętrzny, który bardzo dobrze nagrywa dźwięki.
Problem w tym, gdy wokół jest dużo ludzi (np. w tłumie) i ktoś konkretny mówi czułość mikrofonu spada i ta konkretna osoba nie jest dobrze słyszalna.

Czy da się a jeśli się da to jak zrobić, żeby wyciąć w Vegasie Pro 11 dźwięki tłumu by wydobyć ten dźwięk konkretnej osoby, która przemawia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odpowiedz
Marne szanse, trzeba już na poziomie nagrywania, użyć np. mikrofonu kierunkowego i to załatwia sprawę
Odpowiedz
Najlepiej aby mikrofon był jak najbliżej źródła pożądanego dźwięku (zwykle najbliższe możliwe miejsce tak aby w kadrze jeszcze mikrofonu nie było. Wtedy stosunek innych dźwięków do tego co chcemy zachować, będzie odpowiedni i nawet w audacity można będzie usunąć wszystko co zbędne za pomocą "odszumiania"
Odpowiedz
Hej!
Jestem nowy i to mój pierwszy post ale może akurat pomogę.
Oczywiście jest taka możliwość, poczytaj o odwracaniu fazy w ścieżkach audio. Mniej więcej będzie to polegało na tym, żeby skopiować część ścieżki audio (tam gdzie jest "głos" tłumu) i wklejenie go na drugi track odwrócony w fazie o 180 stopni, przez co częstotliwości tłumu się wyciszą lub nawet znikną.
Lub też pobierz wtyczki vst o nazwie Izotope RX http://www.izotope.com/products/audio/rx/ i próbuj to wykasować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości