Sony Dcr - hc17e Jakość ? Firewire ? Dylemat !
Witam

Czy posiada ktoś filmik z kamery jak w tytule zrzucany przez złącze firewire ? Chciałbym zobaczyć jakość gdyż zawsze zrzucałem przez usb z braku złącza firewire lecz teraz zamierzam się w to zaopatrzyć w to złącze + konwerter szerokokątny. Mój dylemat to czy inwestować w jakąś kamere hd tybpu najtańsze BenQ lub Toshibe camelio x100 widziałem do 400zl czy lepiej pracować na mojej kamerce. Używam sprzętu do robienia ujęć pod teledyski które lepie sam. Zależy mi też na obrazie zwanym przeze mnie szerokokątnym choć nie wiem czy to prawidłowa nazwa.

Pozdrawiam Liczę Na Waszą Pomoc W Związku Z Czym Z Góry Dziękuje
Odpowiedz
Nikt mi nie pomoże ?
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę jakim gównem jest Camileo (BenQ nie znam) pytanie jest niemal bezprzedmiotowe :)
Nie wiem jako co zgrywa wideo Twoja kamera przez USB, ale jeśli masz firewire to to, co zgrywasz na kompa jest tym, co zostało zarejestrowane na taśmie - kamera robi tu za streamer, cyfrowy magentowid, nic nie koduje, nic nie przerabia po drodze, zasysasz z kamery obraz w formacie PAL DV, który Vegas doskonale zapakuje Ci do pliku AVI. CHyba nie ma wygodniejszego formatu do obróbki.
Co ściągasz przez USB - nie wiem, po usb z kamer to kiedyś się tylko fotki pobierało. Tak czy siak i tak zgrywasz w czasie rzeczywistym, 1:1.
Nie wiem też co masz na myśli pisząc "Zależy mi też na obrazie zwanym przeze mnie szerokokątnym" - chodzi o panoramę?
Jeżeli kamera ma prawdziwy tryb 16:9 (czyli anamorficzny) to jak najbardziej dostaniesz taki obraz. On co prawda dalej nie będzie HD - będzie miał 720x576 ale jeśli projekt ustawisz na PAL Wide to dostaniesz piękną panoramę.
Choć nie widzę w tym większego sensu, może dla tzw. świętego spokoju wyrenderować to używając szablonu 720p/25 i będzie akurta na YT.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dlaczego camelio jest gownem ? biorac pod uwage ten test bardzo mnie zacheca tylko wlasnie kazdy mi ja odradza.

Test:

a co do obrazu szerokokątnego to chodzi mi o cos takiego jak w tym jedno ujęciowym teledysku pierwszym lepszym z brzegu.

tak ze kamera łapie więcej obrazu tz szerzej czyli to jest panorama a to ze obraz jest wypukły to efekt czy taki obiektyw ?

a co do transmisji przez fire wire to oczywiscie ze zdaje sobie sprawe ze jest lepsza ale o ile chciałem zobaczyc. Czy obraz bedzie rzeczywiscie zadowalający. albo moze jakies inne porownanie ten sam film z kamery przez usb i firewire ?
Odpowiedz
Wpisz tutaj w wyszukiwarce CAMILEO i poczytaj:)
Odpowiedz
Efix - benq to taka sama jakość jak toshiba, albo nawet trochę gorsza...
Takie sceny, jak w tym teście możesz uzyskać prawie każdą kamerką, która posiada zoom. Oddalasz się od obiektu na największą z możliwych odległości i przybliżasz zoomem. Efekt podobny. Oczywiście do tego tylko długa edycja kolorów i gotowe.
Ale, ta kamera ma pewne wady - często gubi klatki, z niektórych modeli nie można otworzyć plików w vegasie, wystarczy że będzie pomieszczenie lekko niedoświetlone i co chwilę traci ostrość (przy nagrywaniu w lesie się tak dzieje).
Oprócz tego, częste problemy z jakością wykonania tak jak w chińskich zabawkach - szybko pada bateria, czasem się nie włączy, czasem się wyłączy podczas nagrywania, coś się urwie (jakiś element).

Aha, zapomniałem dodać, że w tej kamerce nie uzyskasz efektu rybiego oka. Są do tego odpowiednie filtry, które się wkręca w gwint przy obiektywie. Toshiba nie ma gwintu w swojej kamerze. Z resztą, sprawdź w swojej kamerze sony, tam gdzie jest obiektyw powinieneś mieć gwint.
Odpowiedz
Pytanie - w jakim formacie dotychczas zgrywasz przez USB? Jak mówię, nie przypominam sobie, by kamery DV miały taką opcję, usb było zawsze tylko do zdjęć. Jeżeli dostajesz to jak AVI - DV to jeden pies w sumie.
Mówiąc krótko trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie a wybacz, szukać specyfikacji i manuala Twojej kamery zwyczajnie mi się nie chce...

Co do przedstawionego testu - nie jest wiarygodny, ponieważ obraz był tu już obrabiany. To raz. Dwa, nawet osoba nie znająca angielskiego przeczyta i skojarzy w opiniach pod tymże testem "DON'T EVER BUY this SH*T! It's the worst camera I ever had." Na wszelki wypadek tłumaczę: "PRZENIGDY NIE KUPUJCIE TEGO G**NA! To najgorsza kamera jaką kiedykolwiek miałem.

Także proponuję użycie "Szukaj" na tym forum na hasło "Camileo" i "Toshiba"

Odpowiedz
Ok zostawmy już camelio ;) a co do mojej kamerki to tak jest gwint, czy do uzyskania rybiego oka jest potrzebny konwerter szerokokątny ? obraz jest w .avi a jakość wyglada tak
i właśnie nie wiem czy inwestowac tutaj w firewire i konwerter czy sobie odpuścić, chce zeby obraz był w miarę przejrzysty a nie taka pixeloza jak tu.
pozdrawiam
Odpowiedz
Wiesz co majster... Dyskutuje się z Tobą dosyć hmmm trudno.
W przedziwny sposób mieszasz pojęcia i nie odpowiadasz na pytanie. Nasadka typy rybie oko (czyli ekstremalnie szerokokątna) to dosyć poważny wydatek. I nie wiem co ma wspólnego z firewire, dlaczego to łączysz.
Piszę kolejny raz - jeżeli czy to przez USB czy przez Firewire kamera pozwala zrzucić obraz w formacie DV - to jeden pies, czym to zrobisz. Jakość będzie identyczna.Czytałeś instrukcje od swojej kamery?
Jak masz wątpliwości to po prostu poszukaj kogoś z kompem z firewire i sprawdź. Od momentu zadania pierwszego pytania zdążyłbyś to zrobić 10 razy.
Co do filmu - możesz sprecyzować co masz na myśli pisząc pikseloza? Bo ogólnie jakość jest do dupy, ale akurat jakiejś specjalnej pikselozy to tam nie widzę. Poza tym wybacz, ale trudno oceniać jakość kamery po materiale z YT...

Odpowiedz
Nie mieszam firewire z konwerterem wiem ze to nie ma nic wspólnego przecież. Konwerter upatrzyłem taki VCL-0625S do mojej kamerki i jest to wydateg w granicach 150zł.

Czytałem wielokrotnie że ten sam obraz transmitowany przez usb ma gorszą jakość od tego przez firewire.(możliwości sprawdzić puki co nie mam, przecież nie zakładałbym tematu gdybym miał)

Instrukcji nie mam gdyż nie jestem właścicielem kamery tylko została mi ona porzyczona na długi okres czasu,a sam właściciel mówi że jest ogromna różnica właśnie miedzye zrzucaniem usb a firewire więc dlatego założyłem temat by sprawdzić czy to prawda.

Pikseloza, no chodzi mi o pixele które widać w filmie kamera jest niby dobra( choć się nie znam ) a coolpix mojej dziewczyny łapie lepiej obraz w filmach.
Odpowiedz