funkcja renderowania - dziwne
Witam!

Mam materiał źródłowy w jakości 1080p/50p 28Mbit/s.
Wykonuje rendering w Vegasie 11 do formatu MP4 (AVC).
W opcjach renderingu zauważyłem taką opcję: "Adjust the frame size from source" czy jakoś tak, czyli "Zmodyfikuj wielkości klatki ze źródła".
Na logikę jeśli z listy wyboru mam do wybrania max. 29.97p klatek co w moim przypadku mija się z sensem, czyli dla mnie max. to 25p, to ta opcja (tzn ten checkbox) na pierwszy rzut oka wydawałaby się najwłaściwsza.

Zajrzałem więc do manuala dla tej opcji "Adjust..." i wyczytalem, ze jesli w zrodle jest tak jak w moim przypadku 50p to on wezmie z tego polowe czyli 25p.

Pytania:
1) Nie rozumiem kompletnie intencji autora, dlaczego brana jest polowa klatek ze zrodla? Jesli ja nie mam mozliwosci wybrania 50 (progressive) z listy to gdybym mial np. material 100 (progressive), to taka opcja byłaby również bezsensowna. Czy wiecie dlaczego tak jest?
2) Skoro nie mam mozliwosci wyboru 50p z listy, wprowadzilem w listboxie (Frame size) z reki 50,00 i puscilem rendering. Okazalo sie, ze material zrenderowal sie do 50p. Pytanie jest teraz takie. Czy to 50p jest rzeczywiscie 50p czy to jakis sztuczny wytwor 50p? Pytam dlatego, bo wpisalem w listboxie to z reki i nie mialem tej opcji do wyboru i nie jestem pewien, czy on rzeczywiscie stworzyl prawdziwe 50p. Jak odpalilem material w VLC Playerze to okazalo sie, ze bylo 50p, wiec bylo ok.
3) Dlaczego autorzy Sony Vegas Pro 11 dla opcji renderingu do AVI dodali opcje renderingu 50,00 (progressive) dla Full HD, a w przypadku renderingu do innych formatów już takiej opcji nie ma? Ciągnie się to już od wersji 9-tej. Dziwne, nie moge tego zrozumiec.

Pozdrawiam i prosze Was o pomoc
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości