Kowal - W Sercu Ojczyzny
Witam wszystkich,
tak jak pisałem wcześniej, chciałbym zaprezentować Wam wynik mojej ostatniej pracy. Film dokumentalny.

Kowal - W Sercu Ojczyzny to film dokumentalny o małym miasteczku Kowal leżącym w sercu ojczyzny na Kujawach, w którym urodził się król Polski Kazimierz III Wielki. Film opowiada o historii miasta, jego symbolach, architekturze oraz wydarzeniach czyli o wszystkich aspektach aglomeracji miejskiej.

Chciałbym nadmienić, że pierwsze ujęcia powstały w 2010 roku, niestety film nie jest w HD i jakość nie powala ale tworzę narzedziami jakie posiadam. Film trwa niecałe 40min, także mam nadzieję że znajdziecie chwilę czasu na jego obejrzenie, jestem bardzo ciekawy Waszych szczerych opinii a zwłaszcza "starych wyjadaczy" na tym forum. Cenne wskazówki przydadzą się na przyszłość.

Zapraszam do oglądania (polecam oglądać na stronie YouTube)

Odpowiedz
Jak dla mnie bomba. Naprawdę coś świetnego. Bardzo fajny film i widać ilość pracy w niego włożonego.
W końcu coś sensownego się pojawia. W gronie "letspleji" i "fragmovie" taki filmik jest jak łyk świeżego powietrza. Ile czasu trwała produkcja tego filmu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dzieki wielkie :)
Hmmm powiem tak... pierwsze prace zaczęły się w 2010 roku lecz faktyczna praca wyglądała tak... Całe miasto (nie jest duże) sfilmowałem w 2 dni, Wydarzenia z budowy pomnika sfilmowałem w 1 dzień, wydarzenia z festynu w 1 dzień, potem dogrywałem kilka ujeć. Scenariusz napisałem ja wiem... w niecały tydzień, lecz wcześniej spędziłem wiele godzin w bibliotece i na czytaniu książek i materiałów. Montaż trwał dwa tygodnie bez dwóch dni, i to siedziałem sporo godzin dziennie, a to wynik mojego słabego kompa... Film renderował sie po nocach ;D Ściezkę lektorską, lektor nagrał w jeden dzień, gdyż tylko raz miał możliwość nagrywania w studiu.
Dzieki za komentarz, czekam na kolejne :)
Odpowiedz
Rzeczywiście profesjonalnie, dobrze wykonany film. Stworzony w prosty aczkolwiek rzeczowy sposób, widać też pracę włożoną w zbieranie informacji tak by film miał dobrą wartość merytoryczną.
Myślę, że poziomem nie odbiega od niektórych filmów dokumentalnych pokazywanych choćby w lokalnych stacjach TVP ;)
Odpowiedz
Fajny dokument. Nie trzeba mieć super kompa by coś na min pożytecznego zrobić. Wielki pozytyw
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości