Trzy pytania: rozmiar, pomniejszenie, efekt
1. Dosc glupio zrobilem bo nie dzielilem klipu przez S tylko wklejalem go kilka razy pomniejszajac i dopasowywujac recznie i tu moje pytanie czy ma to wplyw na rozmiar filmu po zrenderowaniu?

2. Jak pomniejszyc wklejony obrazek by byl np w gornym prawym rogu?

3. Do pewnego efektu uzylem zdjecia rozprysnietej krwi na bialym tle i ustawilem na Dodge, aby bylo w pewnym momencie widac krew na filmie, ale biale tlo rozjasnia ten kawalek filmu w ktory je wkleilem, a krew jest przezroczysta, a chcialbym zeby bylo ja widac wyraznie i realistycznie, nie chodzi tu o animacje, tylko po prostu o pojawienie sie krwi w ktoryms momencie klipu.

Prosze o wyrozumialosc i z gory dziekuje za pomoc.
Odpowiedz
1. Nie jestem specem ale wydaje mi się, że nie ma znaczenia jak pociąłeś klip. Tutach wchodzą w grę ustawienia projektu i renderingu.

2. Dajesz klip na wyższą ścieżkę i ustawiasz odpowiednio Track Moton

3. Robisz źle. Użyj Chroma Key i zaznacz białe tło aby je "wykluczować"
Odpowiedz
1. - nie ma wpływu. Vegas wrzuca na timeline skróty do filmów, a nie filmy, a dowodem jest przeglądnięcie Project Media. Dodając nawet sto razy ten sam klip, w Project Media będzie jeden film - a na timeline - 100. Jaki wniosek? :)
Odpowiedz
Cytat:Robisz źle. Użyj Chroma Key i zaznacz białe tło aby je "wykluczować"

Juz probowalem, nie wychodzilo mi to - widac cos zrobilem zle, sprobuje jeszcze raz :)

Cytat:1. - nie ma wpływu. Vegas wrzuca na timeline skróty do filmów, a nie filmy, a dowodem jest przeglądnięcie Project Media. Dodając nawet sto razy ten sam klip, w Project Media będzie jeden film - a na timeline - 100. Jaki wniosek? :)

Tak tez myslalem, ale pytanie nie boli :) dzieki ze rozwiales moje watpliwosci.

Dziekuje Wam za pomoc i rady, pozdrawiam.
Nie mam wiecej pytan temat mozna zamknac.

Odpowiedz