Długi czas zapisu filmu :/
Hej. Jak zrobić aby czas renderowania nie był aż taki długi? Chodzi mi oto że zapisywałem filmy programem Camtasia Studio 7 i czas filmu ok 20min zajmował mi niecałe 4h. Przeniosłem się na SV bo z tamtym zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy. Obcinał mi połowę filmu. I program SV obliczył że program będzie się zapisywać o połowę dłużej. Da się jakoś skrócić zapis?
Odpowiedz
Wystarczy odpowiednio ustawić projekt, oraz render.
Vegas jest programem zaawansowanym, gdzie wiele rzeczy trzeba świadomie wybrać i odpowiednio ustawić.
Generalnie zasada jest taka.
Im lepsza jakość, tym dłuższe przeliczanie.
Tak samo - nowsze - więcej wymagające kodeki, wymagają większej mocy obliczeniowej, a więc dłuższego renderingu.
Odpowiedz
Rozumiem. Już wczoraj odkryłem i ustawiłem w ustawieniach tak że skróciłem czas zapisu z ok 8h na 5h :D Dzięki wielkie.
Odpowiedz
Gdybyś napisał więcej szczegółów, to bym podpowiedział. Ale na Twoje ogólnikowe pytanie nie dało się odpowiedzieć inaczej.
Wszystko zależy (jak juz pisałem), jakie masz pliki wejściowe, jak ustawiony projekt, oraz ustawienia renderingu.

W najlepszym wypadku, przy optymalnym ustawieniu, można zejść nawet do dwa/trzy razy szybszego renderingu od długości filmu.

Ważne jest jeszcze, jaki masz sprzęt...
Odpowiedz
1. Mój sprzęt:
procek: 1.87G dwurdzeniowy od intela
4GB ramu
grafa: geforce gtx 460se 1GB

2. Pliki wejściowe:
1080x1024 60fps format pliku avi.
nagrywane programem fraps (robie filmiki z gier)

3. Pliki wyjściowe:
1080x720 60fps, dźwięk aac lub mp3 128kb/s 48kHz, bitrate 4M, format pliku wmv.

Chyba tyle starczy. Jak coś to pisz to napisze więcej danych.
Odpowiedz
Po co zapisujesz 60 fps? Bezsens. I tak nie zobaczysz więcej niż 30 fps. Rozdzielczość - poszukaj jakiejś standardowej. Kodek, jeśli ma nietypową rozdzielczość, to bardziej się męczy z zapisem :P
Odpowiedz
Wiesz. Zapisywałem film z 30fps i jeszcze mi się zmniejszył czas zapisu. Z 5h do 3h. Widać fps też odgrywa ważną role. A się też dowiedziałem że yt nie obsłuży więcej niż 30fps. Jeszcze mam pytanko. Chodzi mi o ilość zajętej przestrzeni dyskowej. Czy będzie mniejsza? Bo film który ma 6min zajmuje mi ok 140mb.
Odpowiedz
Cytat:Widać fps też odgrywa ważną role.
O ja chromolę, ludzie, ja wiem, że to dział newbies, ale gdzie są moderatorzy, gdzie jest admin, no chyba jakiś minimalnie elementarny poziom wiedzy można wymagać? Przecież to się w pale nie mieści, jak mawiał pewien gliniarz.
To kuźwa nawet nie są podstawy, to jest ELEMENTARZ, ABECADŁO!!!
I po jaką cholerę sprzedają ludziom coraz lepszy sprzęt, wypasione komputery? Zdziwienie, że 6 minut ma 140MB...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zrobiłem specjalnie konto żeby sprostować jedną rzecz. Co z tego że yt zapisuje w maxymalnie 30 klatkach? Często filmiki w frapsie idą na żywca - czyli grasz i nagrywasz. A jak grasz to czujesz różnicę pomiędzy 30 a 60 fps.

Pozdro tidzu
Odpowiedz
Tu nie chodzi o zapis frapsem tylko o rendering. Ale już mam. Dla mnie to już jest rozwiązane. Przy jakości HD musi trochę myśleć.
Odpowiedz