Optymalny rendering filmu 6 min. do max 100mb!
Zmontowałem film, który nagrywany był aparatem Canon 7D w formacie 1280x720 25 kl/sek w formacie .mov, zmontowana całość trwa ok. 6 min i koniecznie muszę wyrenderować plik który waży nie więcej niż 100mb, a zachowuje wysoką jakość, w jakiej nagrany jest materiał.

Przeszukiwałem forum, renderowałem na wiele sposobów, w przeróżnych formatach lecz zawsze była za słaba jakość (znacznie spadała jakość pierwotnego materiału) lub plik ważył za dużo. Pewnie jeśli posiedziałbym jeszcze jakiś czas doszedłbym do tego, ale z racji terminu który kończy mi się jutro o północy gorąco Was proszę o pomoc i wyrozumiałość!

Jaki format będzie najlepszy? Jaki bitrate? Jakieś dodatkowe opcje zaznaczyć? Czy użyć jakiegoś kodeka? Może zastosować sztuczkę z renderingiem w Vegasie, a później przepuścić jeszcze przez VirtualDub'a?

Materiał zmontowany jest na SV Pro 11, mam też Pro 10 w razie czego. Windows 7 64bit.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedz
Ja bym to prepuścił przez TMPGEnc, ale nie wiem czy masz coś takiego. Tam można sobie ustawić ile ma ważyć plik.
Odpowiedz
(03-22-2012, 23:02)Pazder napisał(a):  Przeszukiwałem forum, renderowałem na wiele sposobów, w przeróżnych formatach lecz zawsze była za słaba jakość (znacznie spadała jakość pierwotnego materiału) lub plik ważył za dużo.

Szkoda, że nie wyniosłeś z tego żadnej nauki.
Odpowiedz
(03-23-2012, 16:02)Pinto napisał(a):  
(03-22-2012, 23:02)Pazder napisał(a):  Przeszukiwałem forum, renderowałem na wiele sposobów, w przeróżnych formatach lecz zawsze była za słaba jakość (znacznie spadała jakość pierwotnego materiału) lub plik ważył za dużo.

Szkoda, że nie wyniosłeś z tego żadnej nauki.

Mam bardzo mało czasu, więc po prostu proszę o pomoc. Sam jestem na siebie zły, że nie wyniosłem z tego żadnej nauki. Jeśli ktoś będzie tak dobry i mógłby mi to rozpisać, będę niezmiernie wdzięczny.

Odpowiedz
Próbowałeś SONY AVC, lub MainConcept AVC.
Generalnie wszystko co jet kodowane h.264 ma dobry stosunek jakość/waga. MainConcept daje dodatkowo możliwość dwuprzebiegu - zwiększa czas renderu, ale daje lepsze rezultaty (szczególnie przy niskim Bitrate).
Odpowiedz
Ale jaki format wtedy? mp4 z MainConcept? I na ile Bitrate ustawić?
Odpowiedz
Format: a jakie masz możliwości?
Bitrate - taki, żeby stosunek jakości do wagi był dla Ciebie akceptowalny.
Nie ma "idealnego" parametru. Jakby był, to pewnie nie byłoby wyboru.
Jedni wolą dać większy bitrate (16Mbps, lub nawet 20Mbps), innym wystarczy 8Mbps.
Wszystko zależy od samego filmu. Więcej szczegółów wymaga większej ilości danych (mniejszej kompresji). Większa dynamika, szum, itd.
Na YT znowu nie ma sensu dawać zbyt wiele. Powyżej 4Mbps serwis przekoduje po swojemu, aby filmy nie ważyły zbyt wiele - przez co buforowały się dobrze.

Możesz sobie równie dobrze przeliczyć.
Twoje wymogi: 6minut, waga poniżej 100MB. Czyli 6*60sekund = 360sekund oraz 100MB
Co daje 100MB/360s = 0.27MB/s
1MB = 8Mb
czyli 0.27*8 = 2.22Mbps dla samego obrazu.
Do tego trzeba jeszcze trochę danych na dźwięk.
Więc jeśli dasz 128Kbps dla dźwięku, to o tyle mniej dla obrazu, i będzie na styk.
Odpowiedz
Przeskalowałbym film do 640x360 i te 2 Mb/s by wyglądały jako tako.
Odpowiedz