Render na dwa komputery
Witam,
obecnie tworzę mój najważniejszy projekt, dotychczas podczas renderowania wszystko było w porządku, co prawda trwało to długo ale zawsze efekt był taki jak chciałem. Tym razem pasek postępu oraz klatkarz dochodzą do pewnego stałego momentu i przestają renderować film. Czy może to być spowodowane tym, że pliki projektu mam porozrzucane na dwóch różnych dyskach? Nie powinno mieć to znaczenia? Moment na którym zatrzymuje się klatkarz to obraz png o wymiarach 4000x1700. Może tkwić tutaj problem?

Po drugie, chciałbym wyrenderować film u kumpla, Da radę? Niestety podpięcie dysków nie wchodzi w grę, przeniesienie plików. Jedyna opcja to chyba poprzez kabel lan i to by mi odpowiadało. Jak to zrobić? Macie jakieś rady aby wszystko poszło sprawnie? Podać jakieś dane komputera aby ułatwić sprawę? Opcja druga. Czy istnieje możliwość przeniesienia plików tak aby wyrenderować film u kumpla? Po prostu chodzi mi o to aby przerzucić pliki z jednego komputera na drugi. Domyślam się, że będę musiał wtedy podmienić ścieżkę każdego pliku?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Co do pierwszego tematu, być może jest problem z brakiem pamięci, spróbuj z mniejszą bitmapą lub też renderuj w kawałkach.

Co do drugiej części, zależy którą wersję vegasa pro masz. Jeśli 8.0, jest w nim narzędzie do sieciowego renderingu i działa to całkiem OK, w przypadku nowszych wersji, można zrobić tak:

0 ) w projekcie postawić marker, który będzie rozdzielał fragmenty do renderowania.
1 ) na komputerze z projektem poudostępniać WSZYSTKIE napędy na których są pliki potrzebne do pracy nad projektem.
2 ) na komputerze kolegi podmontować udostępnione zasoby jako dyski sieciowe dokładnie tak jak są na Twoim komputerze (u Ciebie D, u kolegi też D, itd)
2.a )jeśli np. wrzuciłeś pliki na dysk C, który jest u kolegi też pod tą literą, to prawdopodobnie będziesz musiał przenieść projekt i dane na inne dyski/partycje.
3 ) Jeśli zadziała, teoretycznie powinno, - pootwierać na obu kompach ten sam projekt, jeśli by drugi komputer miał problem, to trzeba zrobić kopie pliku .veg i na jednym otworzyć oryginał a na drugim kopię
4 ) Zapuścić render, na jednym od początku do markera, na drugim od markera do końca.

I na koniec stworzyć nowy projekt, połączyć rendery i wyrenderować (powinno się zrobić bez rekompresji) już wynikowy film.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Zapisać projekt z plikami (Copy media with project) i zanieść do kumpla.
Odpowiedz
cyt. "Niestety podpięcie dysków nie wchodzi w grę, przeniesienie plików. Jedyna opcja to chyba poprzez kabel lan i to by mi odpowiadało."
Odpowiedz
(03-19-2012, 16:10)vm-rexor napisał(a):  cyt. "Niestety podpięcie dysków nie wchodzi w grę, przeniesienie plików. Jedyna opcja to chyba poprzez kabel lan i to by mi odpowiadało."

Zapisać projekt z plikami (Copy media with project) i przesłać LAN-em do kumpla :)
Odpowiedz
Dzięki za rady, pomyślałem że pobawie się jeszcze z tym plikiem na którym rendering się zatrzymywał, zamiana go na inne formaty nie pomogła ale zmniejszenie rozdzielczości już tak, także problem rozwiązany. Co do renderingu "na dwa kompy" to Wasze sugestie przydadzą się na pewno w przyszłości. Tworzę film dokumentalny i materiały na których operuję to waga 55GB! a w finalnym etapie myślę że 70% tej wagi zostanie wykorzystane także czy "Copy media with project" ma sens? Program poradzi sobie z taką wagą? Co do Vegasa pracuję na wersji 7 nadal...
Dzięki za sugestie!
Odpowiedz
U mnie jeden projekt to zazwyczaj 150GB :) ale nie robię Copy media... bo nie mam takiej potrzeby.
O czywiście można - co za problem.
Odpowiedz
Jak Vegas 7 to wystarczy zestawić renderera sieciowego według helpa dołączonego do aplikacji. Renderer działa od wersji 5.0 do 8.0. Nic nie trzeba kopiować.
Odpowiedz
Pobawię się z tym za jakiś czas teraz zależy mi na jak najszybszej finalizacji projektu, oczywiście na koniec pochwalę się tym tworem. 150GB czyli pewnie HD, ja bym nie pociągnął edycji w HD poza tym nie mam sprzętu nagrywającego w tej technologii.
Raz jeszcze dzięki.
Odpowiedz
Witam ponownie,
oczywiście przychodze z kolejnym problemem, wciąż montuje film dokumentalny i im więcej mam eventów na timeline tym większe kłopoty z programem związane z obciążeniem komputera. Nie dość że projekt włącza mi się dosłownie niecałe 10minut to po wrzucaniu kolejnych klipów na timeline wyskakują błedy i program się wyłącza. Ale nie tu tkwi problem. Moje pytanie:
1. Czy istnieje możliwość abym w Architekcie (nigdy sie w nim nie bawiłem) dodał dwa filmy (czyli mój jeden podzielony na dwię cześci bo w jednym projekcie nie zdołam go zrobić) tak aby po włączeniu płyty i wciśnięciu play wyświetlił mi się cały film bez "przycinki" w miejscu przejścia z jednej części do drugiej? Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem... przykładowo... na płycie DVD istnieje zazwyczaj kilka plików .vob a film mimo to nie przycina się przy przeskoku z vob_1 do vob_2
2. Czy istnieje taka sama możliwość w Nero?
3. Czu znacie jakieś video joiner'y które mogłyby połączyć dwa pliki (mpeg2) w jedną całość bez konwersji czy straty na jakości oraz aby dźwięk się nie rozjechał?
4. Albo najlepiej by było gdybym mógł stworzyć dwa projekty w vegasie i wyrenderowac do jednego klipu. Jest taka możliwość?

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości