karta graficzna dla vegas pro 11
Witam, zastanawiam się nad dwiema kartami z przeznaczeniem głównie dla Vegasa pro 11 do ok 350zł, Radeon Hd 6670 lub Geforce GTS 450 jeśli ktoś ma i używa któregoś z tych tandemów to proszę o krótka recenzje jak się sprawuje. Z Nvidia miałem dotychczas mniej problemów niż z Ati szczególnie na win 8 (-; i ku 450 bym się skłaniał.

Teraz mam "mocarne" GT210 która ma 16 cudaków, GTS 450 ma ich 192 i compute capability 2,1 czyli wszystko powinno śmigać bez problemów. Jak przeliczyć w Ati "cuda cores" nie mam pojęcia. W teście na stronie sony radeon lepiej wypadł (wiem że wyższy model) przy wspomaganiu podglądu, jest też trochę tańszy (-;.

Za wszelkie opinie będę wdzięczny.
Odpowiedz
Mam GTS 450, ma całkiem przyzwoity stosunek jakości do ceny. CO mogę powiedzieć... No działa. Czy jakoś specjalnie ekstra dopala trudno mi powiedzieć, bo jestem w trakcie migracji z XP na W7 i co chwilę się przełączam, nie miałem czasu na testy.
Ati czy nVidia... Ja od zawsze jestem fanem nVidii, ale pojawiały się tu głosy, że w określonej konfiguracji nVidia robiła mnóstwo problemów praktycznie niediagnozowalnych, a Radeon zapewnił bezproblemową pracę.
Nie mnie z rozmów z trenerem Sony i z tego co piszą na betaforum, z Radeonami są kłopoty. Tzn. nie, że karty są złe, wolniejsze czy mniej stabilne, ale mają cholerne problemy z driverami. Zainstalowanie najnowszej wersji wcale nie gwarantuje najnowszego efektu. Jeden raz jest dobrze, kolejna wersja - sypie się, kolejna znowu OK. Z CUDA jest zdecydowanie mniej problemów. W związku z tym - zakupiłem GTS450 Gainwarda. Możesz co najwyżej zastanowić się, czy wziąć na ddr3 czy na 5 (droższa). Różnica ok. 30-40 zł. Osobiście zlałem DDR5.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Właśnie z moich prywatnych doświadczeń też wynika że z radeonami jest więcej problemów przy driverach, nvidia działa na win 8 x64 bezproblemowo na win 7 nie miałem okazji testować geforca za to z radeonem małe problemy były także bardziej się przychylam do 450 z DDR3 właśnie koszt około 329zł.

Dzięki bardzo za opinię!
Odpowiedz
znalazłem coś takiego http://robwijnhoven.nl/index.php?option=...28&lang=en
Odpowiedz
Koniec końców przekroczyłem budżet i ku zdziwieniu moim i zapewne "efixa" zakupiłem radeona HD 6770 który ma 800 procesorów renderujących i jestem bardzo mile zaskoczony! AMD wydało sterowniki dla win 8 które instalują się bezproblemowo. Po krótkiej ale intensywnej zabawie z Vegasem pro 11 stwierdzam że przyspieszanie działa :D 1 minutowy klip m2ts co prawda 720x576 na który narzuciłem : korekcję kolorów AAV color lab x64, flarę przesuwającą się po ekranie, zmiennego glowa, desaturacje, stabilizację obrazu oraz zafundowałem mu zmienne obracanie ze zmianą perspektywy. Odtwarza się bez żadnej zacinki nie renderując zupełnie niczego. Co wcześniej było niemożliwe już po wrzuceniu AAV color lab (-; Vegas również bez problemu wykrył kartę i współpracuje z nią bez problemów a to wszystko przy podglądzie na drugim monitorze :D. Przystępuję do dalszych testów.
Odpowiedz
Bynajmniej się nie dziwię, pisałem, że wiele osób chwali Radeona. Po prostu statystycznie jest większe prawdopodobieństwo problemów, ale wcale tak nie musi być.
AAV jest w wersji 64 bit? Hmmm... A jakiś czas temu szukałem i zapomnij...

Odpowiedz
(03-21-2012, 23:35)efix napisał(a):  AAV jest w wersji 64 bit? Hmmm... A jakiś czas temu szukałem i zapomnij...
http://aav6cc.blogspot.com/
Odpowiedz
Co z tego, że jest AAV Color Lab 64-bit, jak od 3 lat nic się z nim nie dzieje... A przydałoby się np. wsparcie dla 32-bit floating point.
Odpowiedz
Cholerka, jestem ślepy... 2009... Hmmm..
Pinto - zawsze masz alternatywę - http://www.fbmn-software.com/en/index.html
Tylko gościu trochę przesadził z ceną (oczywiście autor się z tym nie zgadza).

Odpowiedz
jesli GTS 450 to jaki?

Obecnie do Vegasa 9 64 bit, a docelowo do Vegasa 11

Mininalnie jedno wyjscie hdmi musze miec

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/...ategory/1/

pozdrowki i dzieki za doradzenie

A może GTX 460?? Mogę dołożyć jak warto.
Odpowiedz