Prolblemy z plynnym podgladem
Witam. Od czasu gdy zmienilem kamere, podczas montowania filmow vegas przysparza mi wiele problemow. Wiecznie przycinajacy sie poldglad (nie da sie z tym mankamentem zmontowac nic) i brak dzwieku gdy wrzucam swiezy filmik prosto z kamery. Kamera na jaka sie przesiadlem to toshiba camileo h30 a specyfikacje mojego pc to MS Windows 7 ultimate 64-bit, procesor Dual-Core AMD Opteron Processor 1218, 4,0 GB pamieci RAM, karta graficzna 512mb ze sterownikie NIVIDIA GeForce GT 240. Filmy jakie krece sa w jakosci HD 1080p, ale nawet w 720p SV nie daje sobie rady na podglacdzie. Moje pytanie brzmi czy mam juz za slaby komputer (jesli tak to co mam wymienic), czy moze jest to kwestia ustawien jakis w SV lub doinstalowania czegos do MS. Pomoc jest mi bardzo potrzebna poniewaz zbliza mi sie termin oddania pewnej pracy, a ja nie mam jak zmontowac filmu. Pozdrawiam i z gory dzieki za odp.
Odpowiedz
(03-15-2012, 21:13)Stachu68 napisał(a):  Witam. Od czasu gdy zmienilem kamere, podczas montowania filmow vegas przysparza mi wiele problemow. Wiecznie przycinajacy sie poldglad (nie da sie z tym mankamentem zmontowac nic) i brak dzwieku gdy wrzucam swiezy filmik prosto z kamery. Kamera na jaka sie przesiadlem to toshiba camileo h30 a specyfikacje mojego pc to MS Windows 7 ultimate 64-bit, procesor Dual-Core AMD Opteron Processor 1218, 4,0 GB pamieci RAM, karta graficzna 512mb ze sterownikie NIVIDIA GeForce GT 240. Filmy jakie krece sa w jakosci HD 1080p, ale nawet w 720p SV nie daje sobie rady na podglacdzie. Moje pytanie brzmi czy mam juz za slaby komputer (jesli tak to co mam wymienic), czy moze jest to kwestia ustawien jakis w SV lub doinstalowania czegos do MS. Pomoc jest mi bardzo potrzebna poniewaz zbliza mi sie termin oddania pewnej pracy, a ja nie mam jak zmontowac filmu. Pozdrawiam i z gory dzieki za odp.
Twoim problemem jest kamera. Tony kartek w necie już zapisano o plikach jakie "wypluwa" ta kamera i to nie wina vegasa, ani sprzętu. Według mnie najlepszym wyjście to przekonwertowanie tych plików do czegoś bardziej zjadliwego. Ktoś kiedyś na tym forum napisał "camileo i wszystko jasne"
Odpowiedz
konwertowanie filmów, a co za tym idzie utrata jakosci. W takim razie pomysle wiec nad zmiana kamery. Dzieki walerka.
Odpowiedz
Konwertowanie wcale nie musi oznaczać utraty jakości. Możesz konwertować do jakiegoś bezstratnego kodeka, np. Lagarith, albo do postaci nieskompresowanej. Ale wtedy pliki będą, delikatnie mówiąc - duże.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości