Ankieta: Sony Vegas vs Total Video Converter
Sony Vegas
Total Video Converter
[Wyniki ankiety]

Sony Vegas czy Total Video Converter?
Witajcie.Dawno nie pisałem,ale teraz mam problem(lub dylemat,a dział na pewno zły,ale nie wiedziałem,gdzie to umieścić).A więc wstępnie powiem o swoich ustawieniach w TVC i wtedy zadam główne pytanie.A więc moje ustawienia przy wyborze plików:
Cytat:Próba dekodowania za pomocą MS DX9 Directshow -> Video file Avi -> profil XVID
Własnoręcznie ustawiony profil konwersji:
Cytat:Częstotliwość próbkowania - 44100
Przepływność - 128
Kodek audio - MP3
Kanał audio - Auto
Opcje wideo:
Klatki - 25
Przepływność - 1000
Zmiana rozmiaru obrazu:
Custom size - 850x480
Proporcje obrazu - 16:9
No i przy takich ustawieniach film 14 minutowy zajmuje mi ok.116 - 120 mb,a jakość jest taka,jak widać na załączonym filmiku:

Aha i czas konwertowania 4 plików o wadze 2.6 gb trwa ~40 minut.
I tutaj dochodzę do sedna - czy jest taka możliwość,żeby w Sony Vegasie również trwało tyle czasu renderowanie i plik filmowy nie zajmował więcej niż 120 mb?Oraz oczywiście,żeby nie było czarnych pasków na yt(w TVC nie ma,a jeśli w SV trzeba podać jakiś aspect ratio czy coś to zapomniałem,jaki był na 16:9) - bo rozdzielczość to nie problem,ale APR nie pamiętam.Proszę o odpowiedzi i jeśli zły dział,to prosiłbym o przeniesienie.
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Zgodnie z prośbą wątek został przeniesiony... Jakby CI to powiedzieć... Hmmm poczytaj choć trochę jak to wszystko działa zanim zaczniesz robić jakieś ankiety...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dobra z ankietą może przesadziłem.Ale czy istnieje taka możliwość jak w przypadku TVC w Sony Vegas?
Edit:No dobra,czyli jednak konwertery chyba zawsze będą szybsze niż programy do renderowania.Skoro plik 156 mb po skróceniu w SV do 1 minuty chce renderować 7 minut,to coś chyba nie tak(czyli 14 minut renderowałoby mi się ponad półtora godziny).A można połączyć te dwa programy ze sobą?Np.zrobię intro w SV lub jakieś dodatkowe filmy,a następnie tylko je bd dodawał w TVC.
Odpowiedz