Szukasz darmowego lektora?
Bry forumowicze :)

Tak ostatnio pomyślałem sobie, iż ktoś z Was może potrzebować lektora. Wiem, że to forum vegasa, ale skoro vegasa to może się przydać lektor do filmów :) Zalezy mi na ciekawych projektach, pobawieniu się głosem, nauczyć się czegoś nowego. Nie chodzi o kesz, bo topewnie sami nie macie go przy produkcji amatorskich filmów :)

Moje demo:

Jakby ktoś potrzebował więcej dem to śmiało pisać, mogę podesłać.
Mile widziane sugestie :)
Uśmiechnij sie kurrna :)
Odpowiedz
Jestem za takimi inicjatywami, myślę, że może być to propozycja do niektórych zastosowań, ale do "prawdziwego lektorstwa" masz moim zdaniem, zbyt hmmm "nastoletni" głos.
Dubbing - why not. Lektor - hmmm no nie wiem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wiesz, to zależy w jakim kontekście mówimy. Nie wiem, czy widziałbym się w czytaniu list dialogowych, a to pewnie miałeś na myśli słysząc "lektor". To może być np. speaker zapowiadający różne sceny w programach TV, lektor czytający książkę. Co nie znaczy, iż jest to dość cenna uwaga, i trafiona :) Dzięki!
Odpowiedz
Wg mnie taki pomysł jest super i brawa za wyjście z taką inicjatywą.
Krzykliwy - zapamiętałem :) Na pewno się przydasz, ponieważ masz wyraźny spokojny, zrównoważony głos.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak, to miałem na myśli, ale czytanie książek też w to wchodzi i uważam, że jeszcze do tego akurat się nie nadajesz. Choć z drugiej strony, właśnie takie głosy słyszałbym chętnie jako lektora np. w audycjach młodzieżowych, zamiast jakby to dyplomatycznie napisać... "głosu z dzielni".
Kierunek świetny, co prawda teraz jak mówiłem, ze względu na głos masz bardzo zawężone pole manewru, ale ogólnie to całkiem dobre źródło zarobku (niestety raczej okazjonalne w "zwykłych warunkach").
Ceny za nagrania nawet głupich zapowiedzi telefonicznych idą w setki złotych za parę zdań.
Jeżeli coś mogę doradzić 1) czytaj trochę mniej hmm "nawiedzenie" 2) umieść na swojej stronie wiele RÓŻNYCH próbek swojego czytania jako mp3 dobrej jakości do ściagnięcia (wiersz, proza, publicystyka, poradnik itp.) w różnych stylach. 3) istnieje coś takiego jak "banki głosów". Nie podam Ci teraz adresu, musisz poszukać, ale warto się dodać do czegoś takiego.
Jak myślisz serio o tym jako o zawodzie (choćby jako dodatkowym zajęciu) to zainwestuj przynajmniej w jedną wizytę u logopedy, który wychwyci ewentualne problemy i być może na jakiś kurs modulacji głosu itp. To w końcu też forma aktorstwa.

Odpowiedz
Wszystko opiera się na uwarunkowaniach. Niektórzy są dorośli a mają dziecięcy (nastoletni) głos. I z tego już nie uda im się "wyrosnąć".
Odpowiedz
Myślę, że w tym wypadku to się jednak zmieni.

Odpowiedz
Nie wiem ile on ma lat :)
Odpowiedz