Ogromna prośba
Witam.

Przyznam że przygodę z Sony Vegas zacząłem nie tak dawno. Tworzę filmy amatorskie, bardziej nazwałbym je prezentacjami. Są to po prostu kawałki łączone ze sobą, dodawane przejścia, efekty, slow motion itp.
Nasza grupa ma już swoją własną nazwę.
Obecnie pracuję nad zwiastunem pewnego filmiku, ta praca jest mi bardzo potrzebna. Tutaj pojawiają się problemy ze względu na moje amatorstwo. Sam zwiastun nie będzie problemem jednak sam początek i zakończenie. Ogromnie mi na tym zależy. A więc w czym rzecz: na samym końcu, jak to na zwiastunie, pojawia się TYTUŁ FILMU, oraz data premiery. Zacznijmy od tego że zależy mi na zmianie wyglądu samego tekstu ponieważ na moich dotychczasowych filmach sam wstęp typu "NAZWA PRESENTS" to jest po prostu czcionka Arial powiększona i to wszystko. Bardzo zależy mi np o jakimś tekscie powiedzmy wyrytym z metalu, lub innych cudach, chodzi tylko o to żeby nie była to jakaś podstawowa banalna czcionka. Wracając do zapowiedzi końcowej. Bardzo zależy mi na efektach. Moja wizja wygląda tak iż Tytuł pojawia się litera po literze, z dźwiękiem pisania na maszynie, jako że jest to część druga to tekst "PART 2" wpada i "wbija się w ziemię". Pomyślałem również o wypalonym podkreśleniu PART 2 lub podkreślenie w stylu drapnięcia pazurem. Jako że nasza nazwa nie ulegnie już zmianie, też chciałbym aby miała jakiś stały wygląd, więc również aby nie była to zwykła czcionka Arial czy inny banał. Oczywiście to jest tylko moja wizja, nie musi to być koniecznie tak. Może to być również jakaś błyskawica z której pojawiają się litery, cokolwiek, żeby były w tym efekty. Chciałem również zapytać właśnie o te dźwięki jak np, wymienione wyżej pisanie na maszynie, dźwięk grzmotu, błyskawicy i różne inne cuda. Skąd takie wziąć ? Bardzo bym prosił o pomoc, będe ogromnie wdzięczny, gdyby ktoś nawet był zlokalizowany blisko mojej miejscowości to jestem w stanie odwdzięczyć się osobiście ;) Gdybym już wiedział jak zrobić te efekty to później robiłbym coś własnego posługując się tymi opcjami. Póki co nawet nie wiem od czego zacząć.

Tekst końcowy coś w stylu tego trailera od 2:11

Chodzi właśnie o taki wygląd tekstu i takie pojawianie się go. Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
Dżwięk pisania na maszynie ściągniesz bez problemu z netu w licencji creative commons, sam efekt pisania też uzyskasz dość prosto ( dodając kolejne literki dodajesz klatke kluczowa w odstepie jakim Ci pasuje, czcionke możesz zmienić bez problemu podczas tworzenia textu w vegasie ) ogólnie proponuję YOUTUBE gdzyż masz tam masę różnych tutoriali do różnych wersji vegasa. wpisujesz np " sony vegas text typewriter tutorial" albo " sony vegas text tutorial" myśle że bez problemu znajdziesz coś co Cię zainteresuje ((-;

Odpowiedz
Dobrze, coś tam udało mi się stworzyć więc dziękuję. Jednak nadal mam pewien problem. Postanowiłem pobrać jeden gotowy Template. Problem jest tego rodzaju że próbując otworzyć go w Vegasie, pojawia się error o braku plug-in'ów. Co prawda owy Template się włącza i działa ale owy error non stop wyskakuje. Co z tym zrobić i jak ? Ach no i tenże Template jest pozbawiony tekstu żebym mógł osadzić tam swój własny. Jednak jak zrobić efekt tekstu jak na tym filmie

lub na tym

(na tym najbardziej mi zależy)

Sprawdzałem tutoriale na youtubie. Jest kilka bardzo przydatnych, jednak zależy mi na takich efektach.
Odpowiedz
A którego konkretnie vegasa używasz? być może ten temlate był do vegasa pro a używasz movie studio?
Odpowiedz
Co do pierwszego: CZYTAJ OPISY FILMIKÓW, pisze jak byk: SONY VEGAS PRO 10 NEW BLUE PLUG-IN MAY REQUIRED.
Więc potrzebujesz pluginów New Blue Fx, zresztą bardzo znanych :)
Co do reszty - nie mam pojęcia c;
Odpowiedz