Ogólny problem ze stworzeniem płyty DVD
Witam.

Posiadam kamerę sony. W końcu, kiedy zaczęło brakować miejsca na dysku kamery, na dyskach komputera wziąłem się za zgrywanie materiału z kamery. A że nie chcę by było nagrane wszystko i byle jak, zaopatrzyłem się w program sony vegas, niestety, wersja PLATINUM. Tym sposobem nie mogę w vegasie stworzyć dysku DVD. Pozostaje mi dołączony do Sony program PMB.
Niestety, PMB to jakieś badziewie, może dobry jest do katalogowania, ale... kiedy stworzyłem materiał w sony vegas chciałem go nagrać przez PMB, program ten pliki stworzone w 2011 uznał za stworzone w 2012, czyli wtedy kiedy je zrobiłem w vegasie. Na dodatek PMB to program w którym nie można samemu nazwać plików, nazwy tworzą się automatycznie - jest to data i godzina stworzenia pliku. Jak się domyślacie jest to co najmniej niewygodne i bezsensowne.

Dlatego właśnie mam problem.
Proszę o pomoc w następujących kwestiach.

1. Potrzebuję darmowego programu w którym stworzę menu do płyty DVD. Jeżeli w tym programie nie nagram płyty DVD, to...
2. Potrzebuję darmowego programu w którym nagram płytę DVD z rozszerzeniami plików .m2ts

Wiem, że mógłbym skorzystać z darmowej nowej 30 dniowej wersji vegasa, ale ja potrzebuję rozwiązania na dłuższą metę.
Tak więc nie dajcie mi się więcej denerwować... Pomocy ;)

Dziękuję z góry za pomoc.
/perduto
Odpowiedz
Najlepiej sobie radzi z materiałami ''wyplutymi'' przez VEGASA jego brat czyli DVD ARCHITECT. Tylko niestety ale nie jest darmowy.
Odpowiedz
Nie wiem w jaki sposób zaopatrzyłeś się w versje vegasa studio platinum ale do każdej pudełkowej wersji masz również dvd architecta studio ...
Odpowiedz
Może mi ktoś pomóc, czy polemika tutaj będzie prowadzona?
Odpowiedz
Generalnie to forum Vegasa a nie darmowego softu. Jak napisał przedmówca, w komplecie z Vegasem Studio jest Architect.
Co do nagrania na płytę DVD plików m2ts to jakby Ci to powiedzieć - od Windows XP w górę Windowsy potrafia wypalić płyty z czymkolwiek, to jakie rozszerzenie ma plik jest bez znaczenia. Może w ogóle nie mieć. Może użyc CD Burnera, czegokolwiek. Ale obawiam się, że chyba nie o to Ci chodziło i generalnie nie do końca wiesz, o czym piszesz...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wszystko to co chcesz osiągnąć możesz zrobić w dvd architect studio które zazwyczaj jest w "zestawie", mozna też ściągnąć wersję trial na 30 dni i z pomocą wielu tutoriali na YT zaprojektować menu płyty jak również nagrać ostateczna wersje przy pomocy Architecta. Używając vegasa zazwyczaj każdy używa architecta i inne oprogramowanie jest mu raczej zbędne. Nie do końca rozumiem jakiej oczekujesz pomocy skoro oba twe problemy rozwiazuje VEGAS+ARCHITECT STUDIO?
Odpowiedz