SONY Vegas pro 11x64 gpu
Witam, przed formatem kompa i wgarniem systemu raz jeszcze, zainstalowałem sobie kiedyś jedną z pierwszych wersji demo pro 11 x64 na próbę i działało świetnie mimo iż to laptop HP 4525s z kartą mobility Radeon HD 5470 z 512MB ramu. Wówczas Vegas widział kartę i dało się ją wybrać w ustawieniach do wspomagania vegasa. Po rejnstalce systemu win 7 x64 i najnowszej wersji próbnej Pro 11 x64, Vegas karty nie widzi, przy ostatecznym renderingu również nie ma karty. Sterowniki do karty też sa najnowsze catalyst mobility 12,1. Uprzejmie zapytuję czy ktoś miał taki problem i udało się go rozwiązać??
Odpowiedz
Cytat:AMD/ATI

Requires an OpenCL-enabled GPU and Catalyst driver 11.7 or later with a Radeon HD 57xx or higher GPU. If using a FirePro GPU, FirePro unified driver 8.85 or later is required.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wiem, widziałem tą informację, tylko się zastanawiam czemu wcześniej działało bez problemów ((-:
Odpowiedz
Bo we wcześniejszych wersjach miało niższe wymagania. Podobnie było z nVidą - lepiej lub gorzej chodziło na wszystkim, co ma CUDA. Potem jednak stwierdzono, że karty które nie spełniają określonych wymagań, w przypadku nVidia compute capability minim 2.0, w przypadku OpenCL nie wiem bo jestem nVidiowcem - nie będą obsługiwane.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Racja! po instalacji wersji 371 widzi karte ati, za to przy geforce GT 210 na windows 8 na stacjonarce nie widzi w żadnej instalacji ale jest przy redneringu widoczna karta choć przy minutowym materiale procesor AThlon X4 robi to o 2 sekundy szybciej (-;

taka mała ciekawostka. na win 8 x64 vegas movie studio 8 platinum i inne instalują sie bezproblemowo, z ciekawości próbowałem zainstalować demo Ediusa 6 i niestety nie da sie zainstalować (-;
kolejna ciekawostka jest taka że nie da sie na win 8 zainstalować sterowników ATI dla win 7 x 64 , za to NVIDIA wypuściła sterowniki dla win 8 które działają bezproblemowo
Odpowiedz
Którą masz wersję ósemki (windowsa?)
Da się częściowo wyłączyć METRO, tak, aby mieć normalne Menu Start, a wstążki w exploratorze zostały?
przepraszam za OT.
Odpowiedz
dokładnie mam 8 x64 build 8250 consumer previev, widziałem że są dodatki polonizujące win 8 gdzie było dodane menu start ale żadnych jeszcze nie testowałem . Można sobie skonfigurować metro tak jak się chce i o dziwo po kilku dniach to jest nawet wygodne. Wstążki jak najbardziej zostały ale jeszcze się nie bawiłem exploratorem na tyle żeby wyrobić sobie o tym jakąś opinię (-;
Odpowiedz
Konkluzja jest następująca, na słabszych kartach faktycznie vegas ma problemy ze wspomaganiem gpu mimo iż build 371dla mojego radeona mobility 5470 udostepniał gpu to uruchomienie tej funkcji powodowało obniżenie płynności podglądu edytowanego materiału. Po odznaczeniu wspomagania gpu wszystko działa bez problemu (-;
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości