Zcrashowany obraz filmu w projekcie
Witam, dziś właśnie dołączyłem do grona użytkowników forum :)
Na wstępie dodam że miałem trudność w nazwaniu tego problemu, a co dopiero w znalezieniu podobnego tematu na forum. Ale o tym za chwile.

Na początek daje linka do screena Vegasa, dzięki któremu szybciej streszczę w czym rzecz:
http://imageshack.us/photo/my-images/191/vegast.jpg/

A teraz taki mały opis:
Podczas pracy z wieeeloma plikami wideo na jednym projekcie często wyskakuje mi błąd po którym zamykany zostaje Vegas (jedynymi opcjami do wyboru jest "Send" i "Do not send"). Przypuszczam że od czasu pojawienia się tego błędu (tak na 95%), pocięte filmy w projekcie zostały zcrashowane w sposób widoczny na obrazku. Nie było by w tym takiego problemu gdyby nie fakt, że przy próbie renderingu te scrashowane ujęcia także są nagrywane.

Miał ktoś podobny problem? Znacie jakieś rozwiązania?
Odpowiedz
(03-10-2012, 0:44)NomadReventon napisał(a):  Witam, dziś właśnie dołączyłem do grona użytkowników forum :)
Na wstępie dodam że miałem trudność w nazwaniu tego problemu, a co dopiero w znalezieniu podobnego tematu na forum. Ale o tym za chwile.

Na początek daje linka do screena Vegasa, dzięki któremu szybciej streszczę w czym rzecz:
http://imageshack.us/photo/my-images/191/vegast.jpg/

A teraz taki mały opis:
Podczas pracy z wieeeloma plikami wideo na jednym projekcie często wyskakuje mi błąd po którym zamykany zostaje Vegas (jedynymi opcjami do wyboru jest "Send" i "Do not send"). Przypuszczam że od czasu pojawienia się tego błędu (tak na 95%), pocięte filmy w projekcie zostały zcrashowane w sposób widoczny na obrazku. Nie było by w tym takiego problemu gdyby nie fakt, że przy próbie renderingu te scrashowane ujęcia także są nagrywane.

Miał ktoś podobny problem? Znacie jakieś rozwiązania?

Spotkałem się z takim problemem w czterech przypadkach:
1. Materiał źródłowy miał te wady ( zgrywanie z VHS lub uszkodzony nośnik na kamerze:Taśma , karta SD , pamięć flash, dysk twardy ).
2. Zbyt mała ilość miejsca na dysku do pracy z SV
3. Uszkodzony dysk komputera (bad sektory) lub poszatkowany dysk (defragmentacja) - zbyt wolny dysk - czas odczytu nie pozwalał na płynną pracę
4. Problemy podczas zgrywania materiału z oryginalnych nośników na dysk komputera.
Podczas normalnej pracy SF problem ten nie powinien występować.Innym przychodzacym mi na myśl problemem może być sam sprzęt na którym pracujesz: RAM , karta graficzna , dysk , procesor , kontroler dysku.
Odpowiedz