Hooligans in Uniform

Polecam. To i tak mały % prawdy o tym co sie dzieje w naszym kraju.
Odpowiedz
A to Twoja praca? Robiona w Vegasie albo co? Ma coś wspólnego z forum albo choćby z filmem?
Bo nie bardzo wiem po co to wrzuciłeś.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Też tak pomyślałem ale... efix to przecież offtopic :) po to chyba jest aby dodać jakikolwiek temat w granicach regulaminu. Poza tym prace własną dałby w dziale nasze filmy. Nie widzę zastrzeżeń choć sam film... no sorry ale moim zdaniem gdyby "kibice" byli normalni (mówię tu o tych zjeb*ach co z maczetami na mecz chodzą) zachowywali się normalnie czyli szli dla rozrywki na mecz a nie na ustawki to policja nie byłaby potrzebna. A jest jak jest i dla mnie takich kiboli policja może z pały lać ile wlezie. Może kiedyś do tego pustego łysego łba dotrze że maczeta jest do karczowania roślin a nie napie*rdalania niewinnych obywateli. Moim zdaniem policja podczas takich masowych imprez i tak ma za małe prawa, tak więc Skender, sorry ale myślę odwrotnie niż Ty.
Odpowiedz
Ale ja nie powiedziałem, ze bieganie z maczeta jest ok. Problem tkwi własnie w prowokacjach, zbyt często ludzie dostają dosłownie za nic. Zarówno w grupie 1000 kiboli i 1000 policjantów znajdziemy kilku pojebow i z tym sie chyba każdy zgodzi, problemem jest to, że policjantowi nic nie zrobisz, a kibic zawsze przedstawionyw złym świetle. Tutaj ewidentny przykład, zeznania policjanta odwrotne do nagranego materiału i co? nic, skopany dostał jeszcze 3 miesiące aresztu

efix to offtopic? no chyba ze jednak nie wolno, to niech admin/mod skasuje wątek
Odpowiedz
Tak, to jest off topic. Ale moim zdaniem nawet jeśli to off topic, to jesteśmy na forum filmowym a nie bo ja wiem - socjologicznym.
Dlatego pytam, czy to Twoja produkcja, bo będę go oceniał jak film, a nie to, czemu jest poświęcony.
Ale skoro tak... Szczerze? Rzygam jak widzę takie produkcje. Owszem, policja nie jest święta, owszem, prowokacje się zdarzają, owszem, czasem przekraczając granice prawa.
Ale sorry, wymowa tego dzieła jest taka, że oto mamy biednych skrzywdzonych oazowiczów, grupa nastolatków z piłkarskiego kółka parafialnego, która bez powodu jest atakowana przez bandę ZOMOwców. Aż chciałoby się śpiewać All saints go to heaven.
I niestety, ale komuś się tu coś wyraźnie po****ło w głowie i położył na szali z jednej strony powiedzmy 1000 patologicznych gliniarzy, którzy nigdy nie powinny założyć munduru, i paręnaście tysięcy niebezpiecznego, agresywnego bydła, nie mającego nic wspólnego ze sportem i kibicowaniem.
Jeżeli więc prawdziwi kibice są niewinni pałowani, to powinni wpływać na swoje kluby, by bydło zapędzać do obór i zabezpieczać elektropastuchem. 10kV.
I problem naprawdę nie tkwi w prowokacjach, gdyby to, co się dzieje na meczach i po było tylko efektem prowokacji, to na widowni widzielibyśmy matki z niemowlętami zachęcającymi dzieci do uprawiania sportu. Podsumowąjąc - bullshit.

Odpowiedz
Nie efix nikomu sie w głowie nie popierdoliło. Ktos poprostu wrzeszcie wziął i pokazał punkt widzenia tej drugiej strony. W telwizji ukazuje się świat kibicowski dokładnie tak jak go opisałeś - propaganda działa. Kilka sprostowań,
a) na mecze chodza całe rodziny
b) to bydło, ktore tak nazwałes, jest bardzo dobrze wytrenowane, więc jednak mają coś ze sportem wspólnego
c) a co dzieje się na meczach? jedna zadyma na sezon (co nie zawsze nazwałbym zadymą) i afera trwa w nieskończoność

Poniżej wkleje linka do pewnego materiału, jednak przed otwarciem go, przypomnij sobie co widziałeś w telewizji przy okazji Marszu Niepodległości, czy widziałeś tą stronę która widać tutaj?

Moim celem zakładając ten temat nie było pokazanie "patrzcie jacy Ci kibice są biedni", nie tak nie jest. Mnie poprostu krew zalewa, że co włącze TV ( a robie to żadko), to zawsze jest jakas manipulacja, pokazana tylko jedna strona medalu. Chodziło mi chociaz próbe pokazania tej drugiej strony. Nie masz sie efix co tak burzyć, prawda poprostu lezy gdzieś pośrodku, a nie tam gdzie chce ja widzieć rząd, media czy choćby kibice.
Odpowiedz
Niestety mam wątpliwą przyjemność mieszkania na "trasie powrotnej" kibiców i już się boję, co będzie podczas Euro.
Znam też tę drugą stronę o której mówisz. Mam sąsiadów kibiców (kibiców, nie kiboli), których dodatkowo synowie trenują. Mam też niestety w bloku obok sąsiadów kiboli, których kazałbym uśpić bez mrugnięcia okiem.
Mam kolegę w pracy który na mecze chodzi z młodymi dziećmi i jest dobrze.
Nie musisz mi też pokazywać "Marszu niepodległości" z tej drugiej strony. Znam. Mam w swojej kolekcji też nagrania np. z protestów zakłądów Cegielskiego, swoje, które w odróżnieniu od tego, co pokazał np. TVN nie pokazuje "paru agresywnych chuliganów, rzucających krzesełkami w wojewodę", ale tłum sięgający po horyzont domagający się swoich praw.
Znasz takie charakterystyczne ujęcie, jak ciężarówka ZOMO w czasie stanu wojennego przejeżdża człowiek który przed nią staje? Kręcił to mój kolega. Mnie i kumpli w stanie wojennym spisywali jako gówniarzy bo krzywo popatrzyliśmy na milicjantów którzy akurat spisywali jakiegoś kolesia w spodniach od moro (tak, można było mieć kłopoty za spodnie moro).
Więc nie musisz mnie uświadamiać. Znam tę drugą stronę całkiem nieźle.

Odpowiedz
Więc w sumie tymbardziej nie rozumiem twojego oburzenia, skoro znasz obie strony, toć założenie teraz jest takie, żeby ze wszystkich kibicow zrobić pseudokibiców.

Co w tej oprawie jest zlego, że ochranirze zdarli napis? dla mnie nic. Poprostu odpowiedź na to, że dziś z patriotów robimy faszystów.

Mogę tak tutaj rzucac przykładami do rana, ale nie o to chodzi, chciałem tylko przyuważyć temat, jak kogoś to zainteresuje to pewno sam sie zagłębi w tym. Tyle
Odpowiedz
A ja tylko twierdzę, że to forum poświęcone jest zagadnieniom filmowym, nawet jeśli to offtopic.

Odpowiedz
A co ja wkleiłem kurde, prezentacje w power poincie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości