Intel Core I7 2600k 98 stopni!
Wczoraj z czystej ciekawości podczas renderingu sprawdziłem sobie temperature procka i ujrzałem 95 stopni, myśle błąd programu, instaluje drugi to samo, w maksymalnym porywie osiągnął 98 stopni, co z pewnością jest zbyt dużą temperaturą. Mam boxowe chłodzenie, procek nie jest kręcony.
Rozglądam się za chłodzeniem, może ktos posiada też ten procesorz nieboxowym chłodzeniem, jeśli tak jakim i jak sie sprawuje? W przyszłości chciałbym go podkręcić więc wartałoby kupić coś naprawdę dobrego. Na oku mam http://www.proline.pl/?p=TTK+CONTAC+29+BP ,( w testach na PCLab wyszedł bardzo dobrze) ktoś przez przypadek posiada to chłodzenie?
Odpowiedz
Przede wszystkim aby mieć pewność do temperatury, to trzeba byłoby sprawdzić prawdziwym termometrem a nie z poziomu innej aplikacji, bo ta korzysta z tych samych danych i tego samego czujnika. Odnośnie radiatora, z pewnością będzie lepszy, na pewno cichszy od standardowego, jednakże zanim go zamontujesz, sprawdź, czy nie trzeba będzie ogólnego obiegu powietrza wspomóc dodatkowym wentylatorem. Coś mi się wydaję, że temperatury są takie też z powodu słabej cyrkulacji (a karta grafiki, chipset i być może dyski dodatkowo grzeją powietrze w okolicy cpu)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Co do cyrkulacji, odwroce zasilacz bo w tej chwili jego obieg wyglada tak że zgarnia powietrze z zewnatrz obudowy i wyrzuca poza, w skutek czego sam zasilacz jest cały czas chłodny. Odwróce tak by wyciągal powietrze ze środka, a samej obudowie mam już dodatkowy wentylator. A temperatura procka rosnie w oczach przy renderingu bo jak sie bawiłem, to z temperatury 45-50 w spoczynku( tez w sumie za duża) do tego 90 dochodzi około minuty-półtorej od momentu rozpoczęcia renderowania, także chłodzenie musowo trzeba zakupic bo to sobie nie radzi.
Odpowiedz