Problem z otwieranymi klipami
Oprogramowania Vegas używałem już wcześniej, ale z innymi typami plików (głównie plikami .mov z kamer i slidami w postaci jpg) i nigdy nie miałem żadnych większych problemów. Ostatnio jednak nagrałem klip programem camstudio (zapis działalności w programie graficznym), z poziomu tego programu skompresowałem go codeciem xvid-mpge4. Po otwarciu tego klipu w dowolnym playerze wszystko wygląda idealnie, nie ma żadnych artefaktów, obraz przesuwa się płynnie itd. Jednak po otwarciu w vegas pojawiąją się bardzo liczne artefakty, obraz tnie i nie nadaje się do użycia. Występuje to zarówno na podglądzie projektu jak i w identyczny sposób po wyrenderowaniu gotowego filmu.

Podejrzewam, że na forum może już być odpowiedź, jednak jestem laikiem i nie za bardzo wiem pod jakimi hasłami szukać i odpowiedzi nie udało mi się znaleźć.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Odpowiedz
Azazel? Czyżby?

Spróbuj zainstalować pełną wersję Xvida (ze strony xvid.org). Jeśli masz system 64bitowy, musisz mieć zainstalowaną wersję 32 oraz 64bity.
Odpowiedz
Chyba mnie z kimś pomylono. :P
Mam zainstalowanego takiego xvida, ale być może problem tkwi po stronie camrecordera. Po przeinstalowaniu kodeków, przekonwertowałem plik na WMV i ten plik wczytuje się już poprawnie. No cóż, z mojego punktu widzenia problem został rozwiązany. :) Dziękuję za naprowadzenie mnie na trop.
Odpowiedz