Film do oceny
Witajcie. Ojeju, jak patrzę na produkcje większości z Was to po prostu, aż głupio mi tutaj pisać, bo nie dorastam Wam do pięt :) Ale, do odważnych świat należy.

Proszę o jedno - ocenę mojej ostatniej produkcji plus sugestie, które pomogą mi w dalszej pracy :)

Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość, bo to pierwszy taki film(ik) :)
Odpowiedz
Koncepcja ciekawa :) Zabawnie to wyszło, mi się podobało, ma w sobie przekaz, aczkolwiek pod względem technicznym przydałoby się więcej oświetlenia, poprawić jakość obrazu i dźwięku. Ustawienie kamery jakoś nie przekonuje, musisz popracować nad kadrowaniem. Angielski akcent bohatera również ma trochę do życzenia ale jaknajbardziej dla mnie film jest na plus :)
Odpowiedz
Film fajny :))) Uśmiałam się ;)
Natomiast technicznie: nie wiem, czy cały film jest Twój, jeśli tak, to napis na poczatku i na końcu super, ale podpisy (polskie) - hm, tu zmieniłabym czcionkę i zmniejszyła glow, poza tym, już co do filmu - dodałbyś trochę kontrastu ;) i podreperował kolor, ewentualnie dodał jakieś przejścia (ale 'nierzucające się w oczy', jak np. fade) i było by super :) Ale to już szczególiki... Generalnie duuużyyy plus :)))
tu bóks and rum ;)
Odpowiedz
Cały film od początku do końca jest mojej produkcji, jedynie muzyka jest na licencji CC (dobrze napisałem?).

Dzięki za techniczną ocenę, właśnie o takie sugestie mi chodziło :) Znasz (znacie) moze jakieś tutoriale pokazujące jak podreperować kolor, bo nawet nie mam pojęcia jak to nazwać :) Przyda mi się to bardzo, bo aktualnie montuję krótki klip (mój i kolezanki), który był nagrywany w teatrze, przy ciekawym oświetleniu, jednak jest czarno biały, i troszkę bym pobawił się kontrastem :)

Jeszcze raz - dzięki! :)
Odpowiedz
Proszę :)

To o co ci chodzi to film look ;)

Jeśli chcesz 'zaszaleć' z kolorami, wpisz w YouTube coś takiego: Sony Vegas Coloring Tutorial lub, jeśli nie chcesz się wysilać, Sony Vegas Coloring Download (wtedy ściągasz tylko plik .veg i odpalasz w Vegasie). Będzie tam od groma (dlatego nie wysyłam przykładów) filmików pokazujących dokładnie jak zrobić dany 'look' :) Możesz się też potem pobawić tym wszystkim i stworzyć coś swojego ;)
Musisz się tylko pogodzić z tym, że niestety większość przykładów oscyluje wokół Miley Cyrus i głupich amerykańskich seriali + dennej muzyki, ale da się przeżyć, bo efekty w Vegasie wychodzą potem super :)))

Ja nigdy 'nie ruszam się' bez Color Curves, Color Corrector (polecam zabawę z suwakami gamma, saturation, offset i gain) i ew. Gradient Map i Soft Contrast :)

Uff, dobra, post taki długi bo coloring w Vegasie to mój ulubiony temat... ;)
Miłej zabawy!
Jak będziesz chciał coś jeszcze wiedzieć to pisz :)
Odpowiedz
Dzięki wielkie! :) Bardzo pomocne, wracam do montażu klipu, wszystko ma być tip top :)
Odpowiedz
Film mi się podoba. Jest bardzo fajny merytorycznie.
A głos lektora brzmi świetnie.

A co do filmu to może lepsze światło by się przydało. Światło to mankament każdego twórcy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz